Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Niemieckie media zachwycone Robertem Lewandowskim. "Spoglądał w stronę Realu"

Bayern Monachium pokonał w finale Pucharu Niemiec RB Lipsk 3:0, a Robert Lewandowski strzelił w tym meczu dwa gole. Niemieckie media zachwycają się występem polskiego napastnika, określając jego bramkę głową "magiczną".

Robert Lewandowski zakończył sezon 2018/2019 znakomitym meczem. Polak zdobył dwa gole w finałowym meczu Pucharu Niemiec z RB Lipsk, a Bayern wygrał 3:0. Ozdobą tego spotkania była pierwsza bramka polskiego napastnika.

Zobacz wideo

Niemieckie media są zachwycone występem Lewandowskiego. Sport1.de przyznał napastnikowi Bayernu Monachium notę "1" - najwyższą z możliwych. - Do momentu zdobycia pierwszej bramki był niewidoczny, ale uderzył w niewiarygodny sposób. Drugiego gola strzelił fantastycznym lobem. Łącznie w 47 meczach w tym sezonie zdobył 40 bramek - napisano w wyjaśnieniu.

Równie wysoką notę Lewandowski otrzymał od dziennika "Abendzeitung Munchen". - Jakość dominuje. Polak strzelił siedem goli w Pucharze Niemiec - wygrał klasyfikację strzelców. W finałach pucharu zdobył już 6 goli - to rekord i osiągnięcie lepsze od Gerda Muellera - stwierdzili dziennikarze niemieckiego dziennika. Z kolei portal goal.com wystawił Lewandowskiemu notę "1.5". - Dwukrotnie trafił do siatki. I to jak! Po trudnym strzale głową i indywidualnym rajdzie zakończonym podcinką. Kolejny raz udowodnił, jak jest istotny - dodano w komentarzu do oceny.

Występ Lewandowskiego skomentował także "Sueddeutsche Zeitung", który nie wystawia ocen. - Lewandowski spoglądał w stronę Realu Madryt, jednak zauważył, że może dalej żyć w Monachium. Pierwszego gola strzelił magicznym uderzeniem głową - podsumowali dziennikarze niemieckiego dziennika.

Więcej o: