Prezes Bayernu Monachium ostatecznie wyjaśnił przyszłość Niko Kovaca

Niko Kovac obronił swoją pozycję w Bayernie Monachium i nie zostanie zwolniony. Pomogło w tym zdobycie mistrzostwa i pucharu kraju. Na temat przyszłości trenera wypowiedział się Karl-Heinz Rummenigge, prezes rady nadzorczej klubu.

Jeszcze niedawno w Niemczech spekulowano, czy Niko Kovac nie zostanie zwolniony po sezonie. Zaczęło się od wywiadu, jakiego udzielił dyrektor sportowy Bayernu Hasan Salihamidzić. Bośniak był gościem programu ZDF. Został m.in. zapytany o przyszłość Kovaca w Monachium. - Zobaczymy. Ma moje poparcie - powiedział Salihamidzić. Nie chciał jednak odpowiedzieć, czy trener ma poparcie Uliego Hoenessa i Karla-Heinza Rummenigge. 

Zobacz wideo

Po wygraniu mistrzostwa i Pucharu Niemiec pozycja trenera została obroniona. Potwierdził to sam prezes rady nadzorczej klubu. - Kovac oczywiście pozostanie trenerem Bayernu. Jego przyszłość nigdy nie podlegała dyskusji, nigdy tego nie kwestionowaliśmy. W Bayernie liczy się zdobywanie trofeów, a trener odegrał w tym centralną rolę. W finale Pucharu Niemiec zespół był niesamowity - powiedział po meczu Karl-Heinz Rummenigge dla goal.com.

Bayern Monachium sięgnął po podwójną koronę w tym sezonie, bo zdobył mistrzostwo i puchar kraju. Niestety na Bayern spadła lawina krytyki po kolejnej nieudanej przygodzie z Ligą Mistrzów. Ostatnie rozgrywki podsumował też Robert Lewandowski. - Tak naprawdę to, co się dzieje na początku sezonu nie ma wielkiego znaczenia pod koniec rozgrywek. Nie był to łatwy sezon, ale na koniec rozgrywek liczy się to co się zdobyło. Z pewnością pod tym względem, nie licząc Ligi Mistrzów, był to udany sezon - podsumował Polak.

Bayern w finale Pucharu Niemiec pokonał  3:0 RB Lipsk i 19. raz sięgnął po puchar kraju. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.