Bayern mistrzem Niemiec! Robben i Ribery pięknie żegnają się z Monachium

Jeden gol w pierwszej połowie, ale aż cztery w drugiej. I nokaut. Bayern Monachium w ostatniej kolejce rozbił Eintracht Frankfurt 4:1 i został mistrzem Niemiec.

Przed ostatnią kolejką Bayern miał 75 punktów, a Borussia Dortmund - 73. Bayernowi wystarczał więc remis, ale grał z Eintrachtem Frankfurt, czyli jednym z silniejszych zespołów tego sezonu Bundesligi, dla którego sobotnie spotkanie też było istotne, bo zwycięstwo nad Bayernem dawało szanse na czwarte miejsce w lidze, gwarantujące start w przyszłej edycji Ligi Mistrzów.

Bayern szybko strzelił gola - już w 4. minucie piękną akcję celnym strzałem wykończył Kingsley Coman. To była jedyna bramka do przerwy. Gospodarze mogli zdobyć kolejne, bo całkowicie kontrolowali grę - piłkarze Eintrachtu mieli duże problemy, żeby wymienić kilka podań na połowie rywala. Bayern przycisnął od początku drugiej połowy, ale gdy w 50. minucie goście wykonywali pierwszy rzut rożny do piłki odbitej od poprzeczki dopadł Sebastian Haller i doprowadził do wyrównania.

Remis nic jeszcze nie dawał Borussii (ostatecznie wygrała w Moenchengladbach 2:0), ale też nie utrzymał się długo, bo w 52. minucie trafił David Alaba. Sześć minut później było już 3:1 (gol Renato Sanchesa). I Bayern odzyskał kontrolę. Na boisku pojawili się też Franck Ribery oraz Arjen Robben, dla których było to pożegnanie z Allianz Arena. Obaj uczcili ten mecz bramkami. Francuz w kapitalny sposób przedryblował rywali, a następnie efektowną podcinką pokonał Kevina Trappa. Z kolei Holender trafił do siatki z najbliższej odległości. Bayern wygrał 5:1 i po raz siódmy z rzędu został mistrzem Niemiec.