Robert Lewandowski wyznaczył sobie cel przed meczem Bayernu Monachium o mistrzostwo

Robert Lewandowski w rozmowie z oficjalną stroną Bayernu Monachium powiedział, że "chce strzelić gola, dla pewności", by zostać królem strzelców i zapewnić swojemu klubowi mistrzostwo Niemiec.

Robert Lewandowski jak do tej pory trzykrotnie zostawał królem strzelców Bundesligi - raz w barwach Borussii Dortmund (2013/14, 20 goli) i dwukrotnie w Bayernie Monachium (2015/16 i 2017/18, gdy zdobył odpowiednio 30 i 29 bramek). Teraz Lewandowski ma ogromne szanse zostać najlepszym strzelcem po raz czwarty. Przed ostatnią kolejką ma na koncie 22 bramki, o cztery więcej od Paco Alcacera (BVB) i o pięć więcej od Luki Jovicia z Eintrachtu Frankfurt.

Zobacz wideo

- Pewnie, zawsze znajdę miejsce na kolejne trofeum! - odpowiedział Lewandowski zapytany o to, czy będzie miał gdzie umieścić statuetkę. - Chcę strzelić kolejnego gola, dla pewności, oraz po to, by zdobyć mistrzostwo kraju. Zdobycie tych dwóch trofeów byłoby idealnym rozwiązaniem. Oba razem wyglądałyby perfekcyjnie!

Robert Lewandowski będzie tylko za Gerdem Muellerem?

Jeśli Polak spełni swój cel, to zdobędzie najwięcej tytułów króla strzelców po Gerdzie Muellerze. - Zostawał najlepszym strzelcem siedem razy, więc będę nieco za nim. Ale i tak byłoby to wyjątkowe wydarzenie i znaczyłoby dla mnie bardzo wiele - stwierdził napastnik Bayernu.

Jego klub musi w sobotę co najmniej zremisować z Eintrachtem Frankfurt, by zapewnić sobie mistrzostwo. Jeśli Bayern przegra, Borussia Dortmund nie będzie mogła wygrać na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach. Jak do tej pory Lewandowski ma na swoim koncie sześć tytułów mistrzowskich.

Więcej o: