Dawid Kownacki może zostać w Bundeslidze. Negocjują warunki

Dawid Kownacki prawdopodobnie zostanie zawodnikiem Fortuny Duesseldorf na stałe. Klub, do którego polski napastnik jest wypożyczony z Sampdorii, negocjuje warunki wymiany z włoskim zespołem.
Zobacz wideo

Dwa gole w ośmiu meczach w Bundeslidze strzelił Dawid Kownacki po tym, jak dołączył do Fortuny Duesseldorf. Polski napastnik od stycznia przebywa na wypożyczeniu w niemieckim klubie, ale jego władze są zdecydowane na jego wykupienie. Problem stanowi jednak kwota, jakiej za swojego zawodnika oczekuje Sampdoria Genua. Według informacji włoskich i niemieckich mediów waha się ona między 6 a 9 mln euro. To dla Fortuny zdecydowanie za dużo.

Mimo wszystko władze 10. klubu obecnego sezonu Bundesligi nie rezygnują ze starań o pozyskanie reprezentanta Polski. W tej sytuacji, zdaniem niemieckich mediów, możliwa jest wymiana pomiędzy obydwoma klubami. Fortuna, poza umówioną i znacznie mniejszą niż 6 mln euro kwotą, do transakcji chce dołączyć skrzydłowego Kenana Karamana, którym Sampdoria interesuje się od jakiegoś czasu. 25-latek w tym sezonie rozegrał 19 spotkań, w których strzelił dwa gole i zaliczył trzy asysty. Na boisko wchodził jednak głównie z ławki rezerwowych (w pierwszym składzie zagrał zaledwie sześć razy).

Więcej o: