Kłopoty Bayernu Monachium po meczu z Fortuną. Kluczowy zawodnik wypada ze składu na dłużej

Bundesliga 2018/2019. Choć Bayern Monachium pewnie wygrał z Fortuną Dusseldorf (4:1), to nastroje w szatni mistrza Niemiec nie są najlepsze. Po niedzielnym meczu z kadry Bawarczyków wypadło bowiem dwóch kluczowych piłkarzy.

W 53. minucie spotkania między Fortuną Dusseldorf i Bayernem Monachium boisko musiał opuścić bramkarz gości – Manuel Neuer. Między słupkami zastąpił go Sven Ulreich, a Bawarczycy ostatecznie wysoko pokonali drużynę Dawida Kownackiego 4:1. Niedzielny mecz był jednak bardzo pechowy dla drużyny Nico Kovaca, bowiem urazu nabawił się także Mats Hummels.

Bayern Monachium. Manuel Neurer i Mats Hummels kontuzjowani. Bramkarz Bawarczyków wypada z gry na kilka tygodni

Mats Hummels, choć dograł mecz do końca, również opuszczał murawę z kontuzją. O ile w przypadku obrońcy mistrza Niemiec uraz uda nie jest poważny (kilka dni pauzy), o tyle Neuera czekają dwa lub trzy tygodnie przerwy. Jak informuje „Bild”, 33-latek doznał naderwania mięśnia łydki i z pewnością nie zobaczymy go podczas dwóch najbliższych meczów Bayernu z Werderem Brema. Podopieczni Nico Kovaca zagrają z „Zielono-Białymi” w lidze (20 kwietnia) i w półfinale Pucharu Niemiec (24 kwietnia).

Na pięć kolejek przed końcem sezonu Bayern ma punkt przewagi nad drugą w tabeli Borussią Dortmund. Poza pojedynkiem z Werderem, Bawarczycy zmierzą się jeszcze w lidze z: FC Nurnberg, Hannoverem 96, RB Lipsk i Eintrachtem Frankfurt.