Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Marco Reus skrytykował trenera po porażce Borussii Dortmund z Bayernem Monachium

Borussia Dortmund w meczu 28. kolejki Bundesligi przegrała na wyjeździe z Bayernem Monachium (0:5). Po spotkaniu krytycznie na temat decyzji trenera Luciena Favre'a wypowiedział się Marco Reus, który na pozycji napastnika zastępował Paco Alcacera. - Trener nic mi nie wyjaśnił. Wszyscy wiedzą, że nie chcę tam grać - przyznał zawodnik w rozmowie z "Bildem".
Zobacz wideo

Reus w tym sezonie rozegrał 32 spotkania. W trzech z nich był ustawiony na pozycji środkowego napastnika. Ostatni raz w sobotnim starciu z Bayernem Monachium, w którym 29-latek zastępował w ataku kontuzjowanego Paco Alcacera, najlepszego strzelca dortmundczyków. W przegranym wysoko starciu Reus był niewidoczny i bardzo rzadko dochodził do sytuacji strzeleckich. Po meczu nie krył natomiast niezadowolenia z wystawienia go na środku ataku. - Trener nic mi nie wyjaśnił. Wszyscy wiedzą, że nie chcę grać na tej pozycji - przyznał w rozmowie z "Bildem". - Gram jednak tam, gdzie wystawia mnie trener - dodał rozgoryczony.

Borussia po porażce z Bayernem straciła pozycję lidera Bundesligi. W tej chwili pierwsi są Bawarczycy (64 pkt.), a drużyna Favre'a zajmuje drugą lokatę z jednym punktem mniej. - Zawsze mówimy o rywalizacji z Bawarczykami, ale ten mecz pokazał, że wciąż jesteśmy za nimi bardzo daleko - zakończył Reus.

Więcej o: