Dyrektor Borussii marzy o powrocie Lewandowskiego

Karl-Heinz Rummenigge: Lionel Messi. Hans-Joachim Watzke: Robert Lewandowski. Tak szefowie Bayernu i Borussii odpowiedzieli, gdy zapytano, jakiego piłkarza chcieliby sprowadzić do swojego klubu, gdyby mieli nieograniczony wybór. Czy trzeba czegoś więcej, by zrozumieć, jak duża jest w Dortmundzie tęsknota z polskim napastnikiem?
Zobacz wideo

W sobotę w hicie 28. kolejki Bundesligi Bayern rozbił Borussię 5:0. Dwa gole zdobył Lewandowski. To były dla Polaka trafienia numer 20 i 21 w tym sezonie oraz 200 i 201 w historii jego występów w Bundeslidze. W latach 2010-214 "Lewy" strzelał dla Borussii. Od pięciu lat bije strzeleckie rekordy w barwach Bayernu.

Po meczu Rummenigge i Watzke gościli w telewizji Sky Sports. Rozmowa dotyczyła głównie przebiegu spotkania i dalszej walki o mistrzostwo Niemiec. Ale w pewnym momencie szefowie Bayernu i Borussii zostali zapytani o wymarzonych zawodników dla swoich drużyn.

Oczywiście Borussia nie może marzyć o powrocie Lewandowskiego. Kapitana reprezentacji Polski z Bayernem wiąże kontrakt do 2021 roku, a Rummennige zapowiedział, że bawarski klub chce przedłużyć kontrakt.

Więcej o: