Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski przeszedł do historii Bundesligi. Dorównał do legend

Robert Lewandowski przeszedł do historii Bundesligi. Jako piąty piłkarz w historii strzelił co najmniej 200 goli w Bundeslidze. Polski napastnik jubileuszowe dwusetne trafienie zaliczył w meczu z Borussią Dortmund w 17. minucie - Polak później strzelił 201. gola, a Bayern wygrał aż 5:0/
Zobacz wideo

Robert Lewandowski pokonał bramkarza Borussii w 17. minucie spotkania. Najpierw przechwycił piłkę po niedokładnym podaniu Zagadou, potem przerzucił ją nad bramkarzem, żeby ostatecznie w akrobatycznym stylu trafić do pustej bramki. Bramka Roberta Lewandowskiego jest jego dwusetnym trafieniem w historii jego występów w Bundeslidze. Do tej pory granicę 200 goli w Bundeslidze przekroczyły legendy Bundesligi Manfred Burgsmueller (212 goli), Jupp Heynckes (220), Klaus Fischer (268) i Gerd Mueller (365).

Robert Lewandowski zasługuje na podziw

- W dzisiejszych czasach bilans bramkowy Lewandowskiego zasługuje na podziw - mówił niedawno w "Kickerze" były trener Polaka w Monachium, Jupp Heynckes. - Aby zdobyć tyle goli, musisz grać w dobrze funkcjonującej drużynie, a w takiej Lewandowski grał i gra. Podczas mistrzostw świata w 2018 roku Lewandowski mógł się przekonać, jak to jest być dobrym napastnikiem, ale w przeciętnym zespole - dodał 73-letni Niemiec.