Bayern Monachium jest gotowy wyłożyć 75 mln euro za 19-latka! Oczekiwania są dużo większe

Bundesliga 2018/2019. Po nieudanym sezonie w Lidze Mistrzów Bayern Monachium chce przeprowadzić latem spore zakupy. Według informacji "Bilda" mistrzowie Niemiec planują sprowadzić z Bayeru Leverkusen wielki talent Bundesligi - Kaia Havertza.
Zobacz wideo

Przez kilka najbliższych miesięcy w szatni Bayernu Monachium dojdzie sporych przemeblowań. Po nieudanym sezonie w Lidze Mistrzów (porażka w 1/8 finału z Liverpoolem) władze mistrza Niemiec chcą sprowadzić duże nazwiska i jednocześnie odmłodzić skład. Uli Hoeneß zapowiedział nawet, że klub czeka „największy program inwestycyjny w historii”. Na wzmocnienia w kasie Bayernu zabezpieczono podobno 200 milionów euro. 

Bayern Monachium sięga po Kaia Havertza. Klub będzie musiał wyłożyć ogromną sumę

Bawarczycy dopinają właśnie transfery na najbliższy sezon (Benjamin Pavard, Lucas Hernández), ale pracują też nad nad zakontraktowaniem piłkarzy, którzy mieliby trafić do drużyny w nieco dłuższej perspektywie. Według doniesień „Bilda” działacze mistrza Niemiec mocno interesują się nastoletnią gwiazdą Bayeru Leverkusen – Kaiem Havertzem. Bayern jest już po słowie z agentem nastolatka i chciałby, by zawodnik dołączył klubu latem 2020 roku. 

 

Niemiecki gigant planuje zaproponować „Aptekarzom” 75 milionów euro, jednak Bayer nie ma zamiaru oddawać swojej gwiazdy za mniej niż 100 milionów. Biorąc pod uwagę wiek Havertza (w czerwcu 2019 r. skończy 20 lat) oraz to, że jego kontrakt obowiązuje jeszcze przez dwa lata, Bayern będzie musiał naprawdę głęboko sięgnąć do kieszeni. 

Havertz zagrał w tym sezonie w 26 meczach Bundesligi, strzelił 10 bramek i zanotował 4 asysty. Natomiast w Lidze Europy wybiegał na boisko w 6 spotkaniach i na listę strzelców wpisywał się trzykrotnie. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA