Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jest diagnoza kontuzji Dawida Kownackiego! Polak nie przyleci na zgrupowanie reprezentacji

Dawid Kownacki nie dokończył poniedziałkowego meczu z Eintrachtem Frankfurt. Polak zszedł z murawy z urazem uda. - Ma naderwane włókno mięśniowe. Do gry wróci za około trzy tygodnie - poinformował Piotr Koźmiński, dziennikarz "Super Expressu".
Zobacz wideo

Wstępne diagnozy nie były optymistyczne. Niemieckie media pisały, że uraz może oznaczać koniec sezonu dla Dawida Kownackiego. Na szczęście, nie okazały się prawdziwe. - Jako że pojawiają się sprzeczne informacje, to warto wyjaśnić: kontuzja Dawida Kownackiego nie jest na szczęście poważna. Badania wykazały, że ma tylko naderwane włókno mięśniowe. Powrót za około trzy tygodnie - poinformował Piotr Koźmiński, dziennikarz "Super Expressu". - Kownacki nie przyjedzie na zgrupowanie reprezentacji na konsultacje z lekarzem kadry, nie ma to sensu - dodał Mateusz Skwierawski, dziennikarz "WP Sportowe Fakty". Polak nie dokończył poniedziałkowego meczu z Eintrachtem Frankfurt. Fortuna Duesseldorf przegrała 0:3, a Kownacki zszedł z murawy w 19. minucie.

 Dawid Kownacki trafił do Niemiec miesiąc temu. Został wypożyczony na pół roku z Sampdorii Genua. Fortuna zapewniła sobie prawo pierwokupu. Jeśli z niego skorzysta, będzie musiała ustanowić klubowy rekord transferowy. Obecny wynosi dwa miliony euro, a za Kownackiego trzeba będzie Włochom zapłacić ponad dwa razy tyle. W poniedziałek 21-latek dostał powołanie od Jerzego Brzęczka. Jesienią selekcjoner z niego nie korzystał, ale cały czas miał pod obserwacją. Zresztą w poniedziałek pojawił się w Duesseldorfie na meczu, by na żywo obejrzeć występy Kownackiego i Marcina Kamińskiego.