Łukasz Piszczek wybrał drużynę marzeń Borussii Dortmund. Nie ma Roberta Lewandowskiego

Łukasz Piszczek wybrał swoją jedenastkę marzeń Borussii Dortmund. Ku zaskoczeniu, nie znalazł w niej miejsca dla Roberta Lewandowskiego. W ataku znaleźli się Marco Reus i Karl-Heinz Riedle, który w barwach BVB grał w latach 90.
Zobacz wideo

Łukasz Piszczek wybrał swoją jedenastkę marzeń Borussii Dortmund. Jej trzon stanowią piłkarze, z którymi polski obrońcą występował lub występuje w tym zespole. Reprezentant Polski wybrał m.in. Romana Weidenfellera, Matsa Hummelsa, Jakuba Błaszczykowskiego czy Marco Reusa. Z piłkarzy, który wcześniej występowali w BVB, w swojej drużynie znalazł miejsce choćby dla Karla-Heinza Riedle'a czy Michaela Zorca.

Zaskoczeniem może być to, że Piszczek nie znalazł miejsca dla Roberta Lewandowskiego, z którym m.in. dwukrotnie zdobył mistrzostwo Niemiec czy Puchar Niemiec. Pewnym wytłumaczeniem może być fakt, że Riedle wygrał z Borussią Ligę Mistrzów w 1997 roku, co podkreślił polski obrońca w specjalnie przygotowanym materiale. Z kolei Marco Reus jego zdaniem jest piłkarzem kompletnym i z nim w składzie Borussia sięgnie po kolejny tytuł mistrzowski.

Więcej o: