Bayern Monachium nowym liderem! Robert Lewandowski najlepszy w historii

Bayern Monachium wygrał 6:0 (2:0) z Wolfsburgiem w meczu 25. kolejki ligi niemieckiej. Robert Lewandowski zdobył dwie bramki i stał się najlepszym zagranicznym strzelcem w historii Bundesligi.

Bayern Monachium w pierwszej połowie dość długo męczył się z obroną gości. Wolfsburg przyjechał do Monachium nastawiony bardzo defensywnie, ograniczał się głównie do bronienia. Gospodarze dopiero w 34. minucie zdołali skruszyć mur "Wilków". Bramkę na 1:0 dla Bayernu strzelił Serge Gnabry.

Robert Lewandowski po raz pierwszy

Trzy minuty później było już 2:0 dla Bawarczyków. Tym razem Gnabry wystąpił w roli asystenta, a bramkę zdobył Robert Lewandowski. To jego 196. gol w Bundeslidze. Tym samym polski napastnik został najlepszym zagranicznym strzelcem w historii ligi niemieckiej.

Robert Lewandowski po raz drugi

W drugiej połowie gospodarze kontynuowali dobrą grę. W 52. minucie na 3:0 podwyższył James Rodriguez. Kolumbijczyk ładnie przymierzył, stojąc na linii pola karnego. W 76. minucie Mueller wykorzystał podanie Francka Ribery'ego i podwyższył na 4:0. W 82. skrzydłowy z Francji podał do Joshuy Kimmicha i było 5:0. Na 6:0 wynik ustalił Lewandowski, któremu także podał Ribery. To 197. gol kapitana polskiej kadry w Bundeslidze. Jednocześnie nasz napastnik został samodzielnym liderem strzelców tego sezonu. Ma 17 bramek i o dwie wyprzedza Lukę Jovicia z Eintrachtu Frankfurt.

Po tym zwycięstwie Bayern został nowym liderem Bundesligi. Ma tyle samo punktów co Borussia Dortmund, ale lepszy bilans bramkowy od drużyny z Zagłębia Ruhry. Forma mistrzów Niemiec rośnie, a już w środę zmierzą się z Liverpoolem w rewanżowym spotkaniu 1/8 Ligi  Mistrzów. Na Anfield było 0:0.