Dawid Kownacki zachwycił! Dwa gole i klasa światowa! [WIDEO]

Dawid Kownacki zachwycił niemieckie media swoim występem w meczu Schalke - Fortuna Dusseldorf (0:4). Polak strzelił swoje pierwsze dwa gole w nowym klubie.

Dawid Kownacki trafił do Niemiec miesiąc temu. Został wypożyczony na pół roku z Sampdorii Genua. Fortuna zapewniła sobie prawo pierwokupu. Jeśli z niego skorzysta, będzie musiała ustanowić klubowy rekord transferowy. Obecny wynosi dwa miliony euro, a za Kownackiego trzeba będzie Włochom zapłacić ponad dwa razy tyle.

Do tej pory grał jednak niewiele. Ze Stuttgartem usiadł na ławce, z Schalke w Pucharze Niemiec wszedł na 34 minuty (i zaliczył asystę), a potem w lidze rozegrał 15 minut (z Bayerem Leverkusen) i 62 minuty (z Nurnberg). Po raz pierwszy wyszedł w podstawowym składzie na sobotnie spotkanie ligowe z Schalke i ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę.

Co ciekawe, Schalke chciało pozyskać Kownackiego w zimowym oknie transferowym, ale kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski ostatecznie zdecydował się na transfer do Fortuny. Kownacki strzelił swojego pierwszego gola w 62. minucie, wykorzystując sytuację sam na sam. Na sześć minut przed końcem spotkania zdobył drugą bramkę, ustalając wynik spotkania na 4:0!

Dawid Kownacki dostał klasę światową

Kownacki dostał od "Bilda" najwyższą możliwą ocenę za ten występ - "1", czyli klasę światową (skala 1-6, im niższa, tym lepsza). Na "2" został oceniony Marcin Kamiński, kolega Kownackiego z drużyny. Fortuna długo była w strefie spadkowej, ale ostatnio spisuje się znakomicie. W ostatnich 10 kolejkach zdobyła 22 punkty na 30 możliwych - pod tym względem zajmuje drugie miejsce. Fortuna Dusseldorf obecnie zajmuje 11. miejsce w tabeli z 31 punktami, ale ma już aż 15 punktów przewagi nad strefą spadkową.