Bundesliga. Bayern znalazł wsparcie dla Lewandowskiego? Dusan Tadić na celowniku mistrza Niemiec

Dusan Tadić, napastnik Ajaxu Amsterdam, znajduje się na celowniku Bayernu Monachium - poinformowało hiszpańskie "Estadio Deportivo". Serb może być wsparciem dla Roberta Lewandowskiego, który sugerował w ostatnich dniach, że mistrzowie Niemiec potrzebują większej siły w ataku.
Zobacz wideo

Dusan Tadić, który przeszedł do Ajaxu z Southampton latem ubiegłego roku za 11,4 miliona euro. Transfer 30-latka był jednym z najdroższym transferów w historii klubu z Holandii. Jak się jednak okazało, Serb odpłacił się świetną grą w ofensywie. W bieżącym sezonie, w 38 meczach, w których zagrał, zdobył 25 bramek. Dodatkowo asystował przy trzynastu golach jego partnerów. 

To przykuło uwagę mistrza Niemiec. Bayern jest zainteresowany pozyskaniem lewoskrzydłowego, który może również występować na pozycji środkowego napastnika, co ułatwi manewrowanie składu trenerowi drużyny. Według "Estadio Deportivo", oprócz klubu z Bawarii, również Valencia chciałaby sprowadzić Serba do swojego klubu. Nie wiadomo jednak, czy Tadić w ogóle będzie mógł opuścić Amsterdam. Wszystko zależy od tego, czy Ajax zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów i będzie potrzebować skutecznego napastnika. Jego kontrakt jest ważny do końca sezonu 2021/2022.

Robert Lewandowski zdradził, co może pomóc Bayernowi Monachium

Robert Lewandowski w rozmowie z niemieckimi mediami zasugerował, że Niko Kovac powinien wprowadzić ponownie do gry Thomasa Mullera. To ma pomóc w poprawie jakości gry Bawarczyków.

Więcej o: