Bundesliga. Bayern Monachium pokonał Herthę Berlin. Robert Lewandowski mało widoczny

Bayern Monachium wygrał na własnym stadionie z Herthą Berlin 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Javi Martinez. Robert Lewandowski był mało widoczny, ale po faulu na nim obrońca Karim Rekik zobaczył czerwoną kartkę.

Spotkanie Bayernu z Herthą zapowiadało się ciekawie z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że w pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie to zespół z Berlina okazał się lepszy - wygrał 2:0. Hertha w tych rozgrywkach Bundesligi gra bardzo dobrze z najlepszymi zespołami. Pokonała bowiem także dwukrotnie Borussię Moenchengladbach oraz zremisowała w Dortmundzie z drugą Borussią. W dodatku najlepszy strzelec berlińczyków Słowak Ondrej Duda w tym sezonie ligi niemieckiej strzelił już 10 goli, tylko o trzy mniej niż Robert Lewandowski.

Bayern niemrawy, Hertha nieskuteczna

W pierwszej połowie Bayern bardzo rozczarował. Grał wolno, bez pomysłu, niedokładnie. Praktycznie nie stworzył sobie żadnej stuprocentowej okazji. Lewandowski dużo się cofał, bo znów nie dostawał podań od kolegów. W ten sposób gospodarze nie byli w stanie zaskoczyć rywali, którzy bronili się bardzo dobrze. Hertha nie ograniczała się zresztą tylko do obrony. Stworzyła sobie dwie doskonałe okazje. W 11. minucie piłka nawet wpadła do bramki Bayernu, ale sędzia odgwizdał spalonego po strzale Daviego Selke. W 28. minucie Salomon Kalou pograł z kolegą w środku pola, wszedł w pole karne, minął Manuela Neuera i Jerome Boateng wybijał piłkę sprzed linii bramkowej.

Javi Martinez ratuje Bayern

W drugiej połowie Hertha znów była bliska zdobycia bramki. Znów piłkę z linii bramkowej musiał wybijać obrońca Bayernu. W 56. minucie Duda zagrał do Selke, a Kimmich uratował gospodarzy. Niewykorzystane okazje zemściły się na gościach. W 62. minucie James Rodriguez dośrodkował z rzutu rożnego, najwyżej do piłki wyskoczył Javi Martinez i strzałem głową pokonał Rune Jarsteina. To 11. gol Bayernu zdobyty głową w tym sezonie. Żadna inna drużyna w Bundeslidze nie trafia w ten sposób tak często.

Robert Lewandowski niewidoczny

W kolejnych minutach Bayern kontrolował przebieg gry, a Hertha nie potrafiła stworzyć sobie kolejnych okazji. Jak zagrał Robert Lewandowski? Był mało widoczny, ale też koledzy znów rzadko kierowali do niego podania. Kapitan polskiej kadry często musiał się przez to cofać głęboko. Spotkanie skończył bez groźnego strzału. Ponadto po faulu na nim czerwoną kartkę obejrzał obrońca gości, Karim Rekik. W tabeli Bundesligi Bayern dogonił Borussię Dortmund. Oba zespoły mają po 51 punktów. Ekipa Łukasza Piszczka gra jednak w niedzielę u siebie z Bayerem Leverkusen.