F1. Robert Kubica poznał dokładne terminy jazd na testach w Barcelonie!

Williams podał oficjalny harmonogram jazd na pierwszą przedsezonową turę testów Formuły 1. Robert Kubica pojedzie w poniedziałek, środę i czwartek, o ile Williamsowi uda się wyjechać na tor już pierwszego dnia testów.
Zobacz wideo

Williams przedstawił oficjalny harmonogram jazd na pierwszą turę testów Formuły 1, które odbędą się już w przyszłym tygodniu. Na torze Circuit de Catalunya w Montmelo kierowcy pojawią się już od poniedziałku. 

Williams podał harmonogram dla kierowców

Robert Kubica rozpocznie jazdy w barwach Williamsa w poniedziałek od godziny 9:00. W popołudniowej sesji zmieni go George Russel, czyli drugi kierowca zespołu. We wtorek pojadą Russell i Latifi, w środę Latifi i Kubica, a w czwartek Kubica i Russel. Warto zauważyć, że Williams jest jedynym zespołem, który będzie zmieniał kierowców w ramach każdego dnia testów. 

W piątek brytyjska ekipa opublikowała materiały, na których można ujrzeć komputerowy model tegorocznej konstrukcji, jaka ma zadebiutować na torze pierwszego dnia zimowych testów. Williams odwołał planowany na sobotę shakedown ze względu na opóźnienie w budowie bolidu. Pojawiają się również głosy, że Williams może nie zdążyć z uruchomieniem bolidu na poniedziałek. Byłaby to olbrzymia strata dla kibiców oraz samego zespołu, który straciłby możliwość sprawdzenia się na tyle rywali. Gdyby Williamsowi nie udało się wyjechać na tor w poniedziałek, prawdopodobnie dojdzie do przetasowania w harmonogramie dla kierowców. 

Jakie problemy ma Williams?

W ostatnich dniach sporo mówiło się o problemach zespołu Williamsa, który jako ostatni podał termin prezentacji swojego bolidu. NA  Twitterze tę informację potwierdza profil PG Tech, prowadzony przez inżyniera akredytowanego przez FIA [Międzynarodową Federację Samochodową].

- Nie mam dobrych wieści. Są mocno opóźnieni z budową bolidu. Sobotni dzień filmowy jest zagrożony, a być może nawet pierwszy dzień testów - można przeczytać w tweecie. Dzień filmowy przed rozpoczęciem testów jest tradycyjną praktyką, która pozwala uruchomić nową konstrukcję i sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie, aby uniknąć problemów już w trakcie testów. Williams zaplanował taki dzień na sobotę, ale obecnie bardzo prawdopodobne jest, że zostanie on odwołany. Testy rozpoczną się natomiast w poniedziałek, 18 lutego na torze pod Barceloną.

Więcej o: