Tym golem Robert Lewandowski przeszedł do historii Bayernu Monachium! [WIDEO]

Robert Lewandowski strzelił gola dla Bayernu Monachium i zaliczył asystę przewrotką w spotkaniu z Schalke, wygranym przez mistrzów Niemiec 3:1.

Robert Lewandowski przeszedł do historii Bayernu

Robert Lewandowski został pierwszym piłkarzem w historii Bayernu Monachium, który strzelił 100 goli na Allianz Arenie i zrównał się z Rolandem Wohlfarthem pod względem liczby goli strzelonych w Bundeslidze (119). To wszystko dzięki trafieniu z 27. minuty na 2:1 (w 12. minucie samobója strzelił Jeffrey Bruma, a w 25. minucie na 1:1 wyrównał Ahmed Kutucu).

W 57. minucie gola na 3:1 dla Bayernu strzelił Serge Gnabry. Przy tym trafieniu asystował mu Robert Lewandowski, który dograł tę piłkę przewrotką!

Kilka chwil wcześniej Schalke miało dwie znakomite okazje na wyrównanie, ale piłka dwukrotnie lądowała na słupku bramki Svena Ulreicha. Po golu Gnabry'ego tempo spotkania znacznie spadło, tak jakby Schalke straciło nadzieje na korzystny rezultat. Za to w 74. minucie piłkarze Bayernu przeprowadzili kapitalną akcję, ale Robert Lewandowski fatalnie spudłował z siódmego metra.

To był bardzo udany dzień dla Bayernu Monachium. W rozegranym wcześniej spotkaniu Borussia Dortmund roztrwoniła prowadzenie 3:0 z Hoffenheim i tylko zremisowała. Bayern dzięki zwycięstwu zniwelował stratę do lidera do zaledwie pięciu punktów. Schalke jest dopiero 13., ma 22 pkt po 21 spotkaniach. Lewandowski w tym sezonie Bundesligi strzelił już 13 bramek - to tyle samo, co drugi Marco Reus. Najlepszym strzelcem jest Luka Jović z Eintrachtu Frankfurt (14 trafień).