Dawid Kownacki w kadrze Fortuny Duesseldorf na mecz z Schalke!

Dawid Kownacki znalazł się w kadrze Fortuny Duesseldorf na mecz 1/8 finału Pucharu Niemiec z Schalke. Polak prawdopodobnie zadebiutuje w nowym zespole. - Jeśli zacznę w pierwszym składzie - będę gotowy. Jeśli zacznę na ławce - będę gotowy - mówi napastnik.
Zobacz wideo

- Uważam, że Fortuna w mojej obecnej sytuacji jest dla mnie lepszym klubem. Potrzebuję minut na boisku, a w klubie z Duesseldorfu widzę na to większe szanse. Latem są mistrzostwa Europy U-21, a ja jestem kapitanem polskiego zespołu. Chcę pokazać, co potrafię na boisku - przyznał Dawid Kownacki w poniedziałkowej rozmowie z "Rheinische Post", pytany o powody wyboru Fortuny zamiast Schalke, którego szefowie także chcieli pozyskać Polaka

Pokazać, co potrafi na boisku, Kownacki będzie mógł już w środę (6.02), bo prawdopodobnie zagra w meczu 1/8 finału Pucharu Niemiec, w którym rywalem Fortuny będzie właśnie klub z Gelsenkirchen. Napastnik wypożyczony z Sampdorii Genua znalazł się w kadrze meczowej, a niemieccy dziennikarze przekonują, że najprawdopodobniej znajdzie się on także w pierwszej jedenastce zespołu Friedhelma Funkela. - Jestem gotowy, by zagrać w środę. Jestem głodny. Chcę grać, bo w ostatnim czasie nie grałem zbyt wiele. Jestem głodny minut na boisku i strzelania goli. Jeśli zacznę w pierwszym składzie - będę gotowy. Jeśli zacznę na ławce i później wejdę do gry - będę gotowy - przyznał Kownacki na wtorkowej konferencji prasowej.

I dodał: Czeka nas ciężki mecz, gramy na wyjeździe przeciwko dobrej drużynie. W tym sezonie Schalke może nie prezentuje się rewelacyjnie, ale musimy pamiętać o tym, że to solidny zespół.

Młodzieżowy reprezentant Polski ocenił także pierwsze dni w klubie, w którym występuje inny Polak, Marcin Kamiński. - Wszyscy są dla mnie mili i przyjacielscy. Rozmawiałem już ze wszystkimi. W zespole panuje świetna atmosfera, czuć "team spirit", to bardzo ważne. Jestem bardzo zadowolony z mojego początku tutaj.

Więcej o: