Bayern Monachium. Bayern ma plan, jeśli wypadnie Robert Lewandowski

Bayern Monachium sprzedał Sandro Wagnera do Chin, przez co Robert Lewandowski został bez zmiennika. Mistrzowie Niemiec mają przygotowane dwa rozwiązania na wypadek, gdyby polski napastnik doznał kontuzji.
Zobacz wideo

Bayern Monachium ściągnął Sandro Wagnera w styczniu 2018 roku, by odciążyć trochę Roberta Lewandowskiego. 31-letni Niemiec przychodził na Allianz Arena w jednym celu: zastępować Polaka w meczach mniej ważnych, by Lewandowski mógł odpocząć. Niespodziewanie Bawarczycy sprzedali jednak w czwartek Wagnera do chińskiego Tianjin Teda. Wtedy sposób kapitan reprezentacji Polski znów został w Monachium bez zmiennika.

Bayern Monachium ma dwie opcje

Lewandowski jest na ten moment jedyną nominalną "dziewiątką" w kadrze Bayernu. "Kicker" pisze o tym, że mistrzowie Niemiec mają przygotowane dwie opcje na wypadek, gdyby polski napastnik doznał wiosną kontuzji lub nie mógł grać z powodu nadmiaru kartek. Pierwszy scenariusz zakłada przesunięcie Thomasa Muellera na pozycję środkowego napastnika. Niemiec miał już okazję występować w tej roli, ale lepiej czuje się na skrzydle lub jako cofnięty napastnik. Druga opcja przewiduje, że Lewandowskiego zastąpiłby Serge Gnabry. - To dynamiczny, ofensywny zawodnik, głównie przeznaczony na boczne pozycje, ale w reprezentacji Niemiec był już wykorzystywany na środku - zauważa "Kicker".

Kiedy Bayern ściągnie dla polskiego napastnika nowego zmiennika? Zdaniem dziennikarza Sky Sports, Torbena Hoffmanna, Bawarczycy dopiero latem mogą pozyskać nowego zawodnika do ataku.

Więcej o: