To już prawie pewne. Dawid Kownacki lada moment zmieni klub

Dawid Kownacki niebawem zostanie nowym zawodnikiem Fortuny Duesseldorf. Niemiecki klub doszedł do porozumienia z Sampdorią, która zgodziła się na wypożyczenie swojego zawodnika do końca sezonu, z opcją wykupu po jego zakończeniu - informuje "Kicker".
Zobacz wideo

Dawid Kownacki nie może być zadowolony ze swojej pozycji w Sampdorii. Duet napastników najczęściej tworzą Fabio Quagliarella i Grégoire Defrel. Szanse na regularną grę otrzymuje także Gianluca Caprari, który najczęściej zmienia Francuza. Najlepszymi statystykami może pochwalić się Quagliarella, który w tym sezonie uzbierał już 12 goli i pięć asyst. Defrel zdobył sześć bramek, ale w ostatnich trzynastu kolejkach zanotował zaledwie dwa trafienia. Caprari ma na koncie pięć goli oraz dwie asysty. I choć tylko 35-letni Włoch zachwyca z tego grona, to Kownacki nie dostaje zbyt wielu szans.

W tej sytuacji Polak zdecydował się na zmianę klubu. Jego pozyskaniem interesował się m.in. Fulham, ale zawodnik wybrał przenosiny do Bundesligi. Napastnik warunki indywidualnego kontraktu z Fortuną Duesseldorf ustalił bardzo szybko, ale negocjacje pomiędzy klubami się przeciągały. Kością niezgody pozostawały kwestie finansowe. Sampa za samo wypożyczenie chciała zarobić 300 tys. euro, a Niemcy proponowali zaledwie 200 tysięcy. Dodatkowo Włosi chcieli umieścić w umowie zapis o obowiązkowej klauzuli wykupu piłkarza (po rozegraniu przez niego określonej liczby meczów) w wysokości 12 mln euro.

Dziennikarze "Kickera" twierdzą jednak, że szefom obydwu klubów ostatecznie udało się dojść do porozumienia. Kownacki ma zostać wypożyczony do Fortuny do końca obecnego sezonu (na razie ujawniono kwoty, jaką niemiecki zespół zapłaci za wypożyczenie). Po jego zakończeniu władze drużyny z Duesseldorfu wykupią Polaka, płacąc za niego 8 mln euro.

Więcej o: