Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakub Błaszczykowski zmienia klub! Dostał zgodę

Jakub Błaszczykowski otrzymał zgodę od VfL Wolfsburg na zmianę klubu. Polak nie znalazł się w kadrze niemieckiego klubu na zgrupowanie w Hiszpanii. Niemiecki klub oficjalnie potwierdził wcześniejsze rozwiązanie kontraktu z Błaszczykowskim.
Zobacz wideo

Jakub Błaszczykowski kończy swoją przygodę z VfL Wolfsburg. Reprezentant Polski dostał zgodę na rozwiązanie kontraktu i zmianę klubu już w zimowym oknie transferowym. Polak nie znalazł się w kadrze zespołu Bruno Labbadii na zgrupowanie w Hiszpanii. Zmiana klubu jest już przesądzona.

Błaszczykowski odchodzi! Oficjalnie

Na informację "Bilda" szybko zareagowały władze klubu, które poinformowały, że Polak oficjalnie żegna się z niemieckim klubem. - VfL Wolfsburg i Jakub Błaszczykowski podjęli decyzję o rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron. Błaszczykowski jest już w ojczyźnie i czeka na nowy klub - czytamy w oficjalnym komunikacie niemieckiego klubu.

Niemcy są przekonani, że Błaszczykowski trafi do Wisły Kraków. Problem w tym, że artykuł pojawił się jeszcze przed informacją o zawieszeniu Wiśle licencji na grę w Lotto Ekstraklasie. W czwartek Komisja Licencyjna PZPN poinformowała o swojej decyzji. Jeśli licencja Wisły nie zostanie odwieszona na start rozgrywek, za każdy mecz klub zostanie ukarany walkowerem. Trzy takie sytuacje spowodują, że Wisła Kraków zostanie wyrzucona z ligi!

Dramatyczna sytuacja krakowskiego klubu stawia powrót Błaszczykowskiego pod wielkim znakiem zapytania. Nieoficjalnie mówi się, że reprezentant Polski dał władzom Wisły czas na wyjaśnienie przyszłości klubu, ale tylko do końca tygodnia. Później rozważy oferty z innych klubów. M.in. z amerykańskiej MLS i ligi austriackiej.

Jakub Błaszczykowski trafił do Wolfsburga w sierpniu 2016 roku. Rozegrał 45 meczów, strzelił jednego gola i miał trzy asysty. W tym sezonie zagrał 12 minut w Bundeslidze i 7 minut w Pucharze Niemiec.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%