Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Prezes Bayernu Monachium skrytykował rotacje Niko Kovaca

- Nie jestem zwolennikiem rotacji. O ustalaniu wyjściowego składu powinny decydować wyniki - przyznał Karl-Heinz Rummenigge w rozmowie z portalem sport1.de, odnosząc się w ten sposób do taktyki stosowanej przez chorwackiego trenera.
Zobacz wideo

- Do zwiększania wydajności zawodników powinno wykorzystywać się treningi i mecze. Chociaż takie podejście bardziej powinno odnosić się do moich czasów, kiedy składy drużyn były mniejsze, a zespół tworzyło 11 najlepszych graczy, którzy grali niemal bez przerwy. Wyniki powinny decydować o ustalaniu wyjściowego składu - przyznał Rummenigge w rozmowie z portalem sport1.de. Prezes Bayernu Monachium odniósł się w ten sposób do częstych rotacji, dokonywanych przez Niko Kovaca nawet po wygranych meczach, szczególnie w początkowej fazie sezonu.

M.in. właśnie te rotacje, na które narzekali także piłkarze Bawarczyków, były jednym z powodów słabej gry Bayernu na początku sezonu. Dopiero ostatnio, kiedy Kovac przestał tak często zmieniać skład, jego zespół zaczął częściej wygrywać.

"Musi być jasne, kto jest wodzem"

- Rotacja stworzyła problem, który przejawił się także w zaburzonej hierarchii w zespole - stwierdził Rummenigge. - Na bramce mamy Manuela Neuera, z przodu Roberta Lewandowskiego. Musi być jasne, kto jest wodzem, a przez chwilę piłkarze, którzy nimi nie są, uważali się za szefów. - zakończył.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%