Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Kicker": Jakub Błaszczykowski odchodzi z Wolfsburga. Nie przekonuje klubu pod względem sportowym

Jakub Błaszczykowski odejdzie z Wolfsburga w styczniu - poinformował "Kicker". Reprezentant Polski prawdopodobnie wróci do Wisły Kraków.
Zobacz wideo

- Jakub Błaszczykowski nie odgrywa już w Wolfsburgu żadnej roli. Polak porozumiał się w sprawie styczniowego odejścia. 33-latek będzie mógł zmienić klub za darmo. Kuba nie przekonuje w Wolfsburgu pod względem sportowym, ale jest bardzo szanowany w klubie. W 38 meczach ligowych strzelił gola i zaliczył trzy asysty - pisze "Kicker".

Błaszczykowski już rozmawiał z Wisłą

Błaszczykowski prawdopodobnie wróci do Wisły Kraków. Skrzydłowy spotkał się już z przyszłymi właścicielami klubu. - Przedstawiliśmy Kubie nasze plany, on powiedział, jak sam to widzi. Oczywiście jest możliwość jego powrotu do klubu i gry dla Wisły - powiedział p.o. prezesa Wisły Kraków SA Adam Pietrowski.  33-letni Błaszczykowski jest mocno związany z Wisłą. Do Krakowa trafił z czwartoligowego KS Częstochowa zimą 2005 roku. Od razu stał się jedną z najważniejszych postaci zespołu. W dwa i pół roku zagrał w ekstraklasie 51 meczów i zapracował na powołania do reprezentacji. Latem 2007 roku przeniósł się do Borussii Dortmund za około 3 miliony euro, dzięki czemu został jednym z najdrożej sprzedanych piłkarzy w historii krakowskiego klubu. Jednak nigdy nie zapomniał o Wiśle i wspierał ją finansowo, w tym roku pożyczył jej milion złotych.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%