Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

Bundesliga. Borussia Dortmund z pierwszą porażką w sezonie

Borussia Dortmund niespodziewanie przegrała na wyjeździe z Fortuna Duesseldorf 1:2 (0:1) w meczu 16. kolejki Bundesligi. W barwach gospodarzy 90 minut rozegrał Marcin Kamiński.

Wydawało się, że wyjazdowy mecz z 16-stą w tabeli Fortuną Duesseldorf nie sprawi piłkarzom Borussii Dortmund najmniejszych kłopotów. Drużyna Luciena Favre'a błyszczy w tym sezonie Bundesligi, a jej styl gry podziwiają kibice w całej Europie.

Dodi Lukebakio znów trafił

Nieoczekiwanie zespół Fortuny postawił się we wtorek liderowi ligi niemieckiej. Już w 22. minucie spotkania bramkę na 1:0 dla gospodarzy zdobył Dodi Lukebakio. 21-letni Belg ma patent na największych w Bundeslidze, bo kilka tygodni temu zanotował hat-tricka na Allianz Arena w pojedynku z Bayernem Monachium.

Borussia Dortmund przegrała pierwszy raz

W 56. minucie Fortuna podwyższyła wynik meczu na 2:0. Tym razem autorem trafienia dla gospodarzy był Jean Zimmer. Pięć minut później na boisku pojawił się superrezerwowy Borussii - Paco Alcacer. Hiszpan w tym sezonie zdobył dla drużyny z Zagłębia Ruhry już 13 bramek - w większości przypadków, po wejściu z ławki. I tym razem były napastnik Barcelony i Valencii zdołał pokonać bramkarza rywali. Uczynił to jednak tylko raz, a asystę przy jego golu zanotował Łukasz Piszczek. Na więcej Borussię nie było we wtorek stać i tym samym zespół Luciena Favre'a doznał pierwszej porażki w tym sezonie Bundesligi.

W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Marcin Kamiński.

Borussia ma po 16 spotkaniach 39 punktów. Bayern Monachium uzbierał dotychczas 30 "oczek", ale zespół Niko Kovaca w środę rywalizować będzie z RB Lipsk.