Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Jakub Błaszczykowski zimą ma zostać piłkarzem Wisły Kraków

Jakub Błaszczykowski w piątek zadeklarował, że zimą wróci do Wisły Kraków - informuje Interia.pl.

Powrót Jakuba Błaszczykowskiego do Wisły Kraków wydaje się coraz bardziej realny. I coraz bliższy, bo Interia.pl informuje, że skrzydłowy odejdzie z VfL Wolfsburg już zimą. Że trafi pod Wawel, gdzie co więcej - uwaga! -  gotów jest grać za darmo, by w ten sposób po raz kolejny pomóc klubowi. Taką deklarację piłkarz miał złożyć w piątek na spotkaniu z zarządem Wisły.

Błaszczykowski postawił jednak jeden warunek: "Biała Gwiazda" nie może poważnie osłabić składu, gdyż chce mieć godnych partnerów do gry. Tymczasem klubowi, zalegającemu piłkarzom pięć pensji, grozi, że wielu piłkarzy może rozwiązać kontrakty z winy pracodawcy. Dlatego Wisła musi za wszelką cenę znaleźć inwestora, który pomoże jej w uregulowaniu wypłat.

A to wcale nie musi być takie proste, bo w piątek okazało się również, że upadły negocjacje w sprawie przejęcia Wisły przez krakowskich biznesmenów. Z pomysłu finansowania klubu wycofać się mieli Rafał i Stanisław Ziętkowie oraz przedstawiciele firm Dasta Invest i Antrans. Wszyscy wspierali już klub pożyczkami lub pieniędzmi przekazywanymi w ramach umów reklamowych.

Błaszczykowski o Wiśle nigdy nie zapomniał

Temat możliwego powrotu Błaszczykowskiego do ekstraklasy pojawił się kilka tygodni temu. Pomocnik zaczął coraz mocniej rozważać taką opcję, kierując się chęcią regularnej gry. W Wolfsburgu na taką nie może bowiem liczyć - w tym sezonie wystąpił zaledwie w dwóch z 13 spotkań.

33-letni Błaszczykowski jest mocno związany z Wisłą. Do Krakowa trafił z czwartoligowego KS Częstochowa zimą 2005 roku. Szybko stał się jedną z najważniejszych postaci zespołu. W dwa i pół roku zagrał w ekstraklasie 51 meczów i zapracował na powołania do reprezentacji. Latem 2007 roku za około 3 mln euro przeniósł się do Borussii Dortmund, stając się jednym z najdrożej sprzedanych piłkarzy w historii krakowskiego klubu.

O Wiśle jednak nie zapomniał, kilka razy ją wspierał. W tym roku pożyczył zadłużonemu klubowi milion złotych. Gdy Wisła zwróciła mu pieniądze, zawodnik przekazał odsetki na bilety na jej mecze dla dzieci z domów dziecka. Nie był to pierwszy tego typu gest byłego kapitana reprezentacji Polski. Wcześniej m.in. ufundował dzieciom z sierocińca 400 wejściówek na mecz z Legią Warszawa.

Więcej o:
Komentarze (39)
Transfery. Jakub Błaszczykowski zimą ma zostać piłkarzem Wisły Kraków
Zaloguj się
 • ikebroflovski

  Oceniono 14 razy 12

  I teraz już wiecie, że nie obrazicie Kuby nazywając go vel "Biletowski" skończone pajace (vide ostatni akapit). Jedyny piłkarz, któremu się chce grać dla klubu i jedyny, któremu jeszcze naprawdę chce się oddawać zdrowie reprezentacji

 • 6nine9

  Oceniono 4 razy 4

  W obecnym stanie Wisly bedzie musial placić za grę, jak Kubica Williamsowi w F1.

 • piotrm74

  Oceniono 3 razy 3

  Wisła wiosną???? chyba że Płock...

 • e-menda77

  Oceniono 4 razy 2

  Do jakiej Wisły? Do czwartej ligi?

 • barakuda62

  Oceniono 2 razy 2

  A ta Wisła to przypadkiem "nie zamarznie" zanim Błaszczu do niej trafi?

 • przyrom

  Oceniono 2 razy 2

  W naturze będą mu płacić? Od pół roku większość piłkarzy Wisły nie otrzymuje wynagrodzenia BANKRUCI!!!

 • pantau007

  Oceniono 2 razy 2

  Nie wraca, tylko mówi, że wróci, jeżeli Wisła będzie jeszcze wtedy w ekstraklasie i nie sprzeda najlepszych zawodników. Na razie to się na to nie zanosi.

 • piss.off

  Oceniono 2 razy 2

  kilka miesiecy temu byl art na temat jak fantastyczna jest doopa ktora zarzadza wislą k ... i co? ,,... midounski (doopowaty prezes legii) to kufa guru w porownaqniu do zarzadu wisly.... wisla ...za malo maczet macie, ,,, a i wanda od was speeerdolila

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX