Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski o spotkaniu z Niko Kovacem. "To nie jest oznaka jego słabości"

Robert Lewandowski opisał spotkanie gwiazd Bayernu z Niko Kovacem. "Wszystkie strony doszły wspólnie do wniosku, co można robić lepiej. Po takich rozmowach łatwiej się pracuje. Kovac próbował zmieniać różne elementy. Drobne kwestie, detale. To nie jest oznaka jego słabości, a raczej to, że chce być jeszcze lepszym trenerem".

Robert Lewandowski, Thomas Mueller, Frank Ribery i Manuel Neuer wzięli udział w specjalnym spotkaniu piłkarzy i władz Bayernu z trenerem Niko Kovaca. - Należy rozmawiać, analizować. Dobrze jest wyrazić swoje zdanie, usłyszeć opinie innych. Wszystkie strony doszły wspólnie do wniosku, co można robić lepiej. Po takich rozmowach łatwiej się pracuje. Wszyscy idziemy w jednym kierunku - przyznał Lewandowski w rozmowie z "Bildem".

Robert Lewandowski: Kovac chce być jeszcze lepszy

Niemieccy dziennikarze informują, że chorwacki trener zmienił swoje zasady. Nie jest już tak zasadniczy, a przez to ma lepszy kontakt z najważniejszymi piłkarzami monachijskiego klubu. - Kovac próbował zmieniać różne elementy. Drobne kwestie, detale. To nie jest oznaka jego słabości, a raczej to, że chce być jeszcze lepszym trenerem - zaznaczył Lewandowski.

Kovac zastosował nową taktykę i poprawił atmosferę

Kovac po raz pierwszy nowe ustawienie Bayernu, 4-2-3-1, zastosował w meczu Ligi Mistrzów z Benfiką (5:1). Spotkanie, które miało zadecydować o przyszłości chorwackiego trenera, mistrzowie Niemiec wygrali zdecydowanie, będąc dużo lepszym zespołem. Wygrali, co prawda w mniejszych rozmiarach, również drugi mecz, w którym zagrali w podobnym systemie, pokonując Werder Brema (2:1) w 13. kolejce Bundesligi.

Dziennikarze "Kickera" zauważają, że poprawa gry i wyników, to efekt właśnie nowego ustawienia, a także wynikającej z niego poprawy atmosfery. Piłkarze, którzy wcześniej narzekali na metody Kovaca, są zadowoleni ze zmiany formacji, którą najbardziej chwalą Rafinha, Joshua Kimmich czy Leon Goretzka. Zadowolony ze zmiany ma być także Thomas Mueller.

Kicker zdradza także, że zadowolony z wprowadzonych zmian jest również sam Kovac. Chorwat, dzięki zmianie systemu, wreszcie polepszył relacje z zespołem, co do tej pory było jednym z jego największych problemów.

Bayern Monachium zajmuje czwarte miejsce w tabeli Bundesligi. Zespół Niko Kovaca zdobył 24 punkty w 13 meczach. Do liderującej Borussii Dortmund traci dziewięć punktów.

Robert Lewandowski wybrał trzy najlepsze reprezentacje w Europie

Robert Lewandowski nie miał problemów ze wskazaniem najsilniejszych reprezentacji na Starym Kontynencie. - Kto dziś jest na topie? Holandia, Portugalia, Francja. To są dla mnie trzy topowe drużyny - stwierdził Lewandowski. Holendrzy niespodziewanie wygrali swoją grupę Ligi Narodów, w której rywalizowali z Francuzami i Niemcami. Portugalczycy z kolei triumfowali w naszej grupie, w której grali też Włosi. "Trójkolorowi" zaś na mistrzostwach świata w Rosji wywalczyli złote medale, po tym jak w finale turnieju pokonali Chorwatów 4:2.