Fatalne pudło Roberta Lewandowskiego [WIDEO]

W 12. kolejce Bundesligi Bayern Monachium tylko zremisował na własnym stadionie z przedostatnią w tabeli Fortuną Duesseldorf 3:3 (2:1). Robert Lewandowski nie zdobył bramki mimo że powinien, a po stronie gości trzy trafienia zaliczył 21-letni Belg Dodi Lukebakio.

Bayern ruszył od początku na przedostatnią w tabeli Fortunę Duesseldorf. Zespół Niko Kovaca prowadził po 20 minutach już 2:0. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył w 17. minucie Niklas Suele. Niemiec wykorzystał zamieszanie pod bramką gości po rzucie rożnym i pewnym strzałem z bliska pokonał bramkarza Fortuny.

Do 76. minuty było 3:1 dla Bayernu Monachium. Oprócz bramki Sule dwa razy strzelał także Thomas Mueller. W 77. minucie kontaktowego gola strzelił jednak Lukebakio.

Lewandowski nie pomógł

W końcówce spotkania Lewandowski miał doskonałą okazję do zdobycia bramki. Polak miał przed sobą już tylko pustą bramkę Fortuny, stał na 6. metrze, a i tak nie zdołał strzelić gola. W końcówce spotkania trzecią bramkę strzelił jednak Lukebakio i Bayern był zszokowany.

Bayern ma już 9 punktów straty do prowadzącej Borussii Dortmund. W meczu z Fortuną (przedostatnia drużyna w lidze, straciła najwięcej goli) Lewandowski gola nie strzelił.