Robert Lewandowski nie trafił do pustej bramki. Bayern Monachium stracił zwycięstwo

W 12. kolejce Bundesligi Bayern Monachium tylko zremisował na własnym stadionie z przedostatnią w tabeli Fortuną Duesseldorf 3:3 (2:1). Robert Lewandowski nie zdobył bramki, a po stronie gości trzy trafienia zaliczył 21-letni Belg Dodi Lukebakio.

Przed rozpoczęciem meczu Robert Lewandowski i Thomas Mueller zostali uhonorowani przez Bayern Monachium. Obaj otrzymali pamiątkowe upominki - kwiaty i plakaty - za dołączenie do "klubu 100". Obaj przebili granicę 100 występów w reprezentacjach Polski oraz Niemiec.

Bayern Monachium szybko objął prowadzenie

Bayern ruszył od początku na przedostatnią w tabeli Fortunę Duesseldorf. Zespół Niko Kovaca prowadził po 20 minutach już 2:0. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył w 17. minucie Niklas Suele. Niemiec wykorzystał zamieszanie pod bramką gości po rzucie rożnym i pewnym strzałem z bliska pokonał bramkarza Fortuny.

Drugie trafienie dla Bayernu było autorstwa Thomasa Muellera. Mistrz świata z 2014 roku strzelił gola w 20. minucie spotkania, wykorzystując znakomite dalekie podanie z linii obrony Jerome'a Boatenga.

Niespodziewanie w 44. minucie pierwszej połowy Fortuna strzeliła bramkę kontaktową za sprawą Dodiego Lukebakio. Asystował mu Jean Zimmer.

Na drugą połowę Bayern wyszedł bardzo podrażniony i szybko zdobył trzecią bramkę - już w 58. minucie. Znów trafił Mueller, a tym razem pięknie podawał mu Robert Lewandowski. Dla Polaka była to już czwarta asysta w tym sezonie. Dla niemieckiego napastnika był to z kolei pierwszy gol strzelony spoza pola karnego od marca 2015 roku.

Dodi Lukebakio bohaterem meczu, a Robert Lewandowski zawiódł

Gdy wydawało się, że Bayern ma już mecz pod kontrolą, goście strzelili drugą bramkę w 77. minucie. Ponownie Manuela Neuera pokonał Lukebakio. Po tym golu pretensje do sędziego miał Lewandowski, bo akcja rozpoczęła się od przechwytu Marcina Kamińskiego, który zabrał piłkę kapitanowi naszej kadry - zdaniem Lewandowski w sposób nieprzepisowy.

W końcówce spotkania Lewandowski miał doskonałą okazję do zdobycia bramki. Polak miał przed sobą już tylko pustą bramkę Fortuny, stał na 6. metrze, a i tak nie zdołał strzelić gola.

Monachijczycy nie potrafili ostatecznie nawet dowieść minimalnego zwycięstwa do końca. W doliczonym czasie gry trzecią bramkę w tym meczu zdobył Lukebakio. To był wieczór 21-letniego napastnika Fortuny. Młody Belg przyćmił Lewandowskiego i pozostałe gwiazdy Bayernu.

Niko Kovac wyleci?

Zespół z Bawarii sensacyjnie zremisował z przedostatnią w tabeli Fortuną 3:3. Posada Niko Kovaca w Monachium jest coraz bardziej zagrożona. Kamiński przebywał na boisku w barwach gości 90 minut.