Robert Lewandowski uhonorowany przez Bayern Monachium

Robert Lewandowski i Thomas Mueller zostali uhonorowani przez Bayern Monachium przed meczem z Fortuną Duesseldorf.

Robert Lewandowski i Thomas Mueller dostali pamiątkowe upominki - kwiaty i plakaty -za dołączenie do "klubu 100". Obaj przebili granicę 100 występów w reprezentacjach Polski oraz Niemiec. - Chciałbym pogratulować Robertowi Lewandowskiego i Thomasowi Muellerowi w imieniu Bayernu Monachium. 100 występów w kadrze narodowej jest wyjątkowym osiągnięciem i wspaniałym kamieniem milowym. Bayern jest dumny z tego, że posiada dwóch tak wyjątkowych piłkarzy w swoich szeregach - powiedział kilka dni temu prezes klubu Karl-Heinz Rummenigge.

Robert Lewandowski jest najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Polski

Robert Lewandowski zadebiutował w reprezentacji Polski we wrześniu 2008 roku. Jest kapitanem kadry od grudnia 2014 roku oraz najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Polski - strzelił 102 gole. Mueller zadebiutował za to w kadrze Niemiec w listopadzie 2009 roku. Zdobył 38 bramek i jest najlepszym strzelcem wśród aktualnie grających zawodników. Został królem strzelców mistrzostw świata 2010 w RPA, a w drodze do złota mundialu w Brazylii (2014) strzelił aż pięć goli.

Robert Lewandowski wrócił do gry po urazie kolana, który wyeliminował go z udziału w meczu Portugalia - Polska (1:1). Polak w tym sezonie Bundesligi strzelił siedem goli i zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji strzelców ex aequo z Thorganem Hazardem i Alfredem Finnbogasonem. Prowadzący Luka Jović ma dziewięć trafień.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.