Bundesliga. Paco Alcacer zostaje w Borussii Dortmund

Paco Alcacer zostanie na stałe zawodnikiem Borussii Dortmund - poinformował "Bild." Lider Bundesligi wykupienie napastnika z FC Barcelony ma ogłosić w niedzielę.

Paco Alcacer, którego Borussia Dortmund wypożyczyła z FC Barcelony do końca obecnego sezonu, zachwyca w tym sezonie. 25-latek we wszystkich rozgrywkach wystąpił w ośmiu meczach, w których zdobył dziewięć bramek. Jak poinformował "Bild", lider Bundesligi nie ma zamiaru czekać z wykupieniem zawodnika i permanentne pozyskanie go ma ogłosić już w niedzielę.

Borussia zdecydowała się skorzystać z klauzuli, którą zapewniła sobie przy umowie wypożyczenia. Niemcy zapłacili Barcelonie dwa mln euro w sierpniu i był to koszt wypożyczenia piłkarza. Kolejnych 21 mln euro będzie kosztowało wykupienie piłkarza z katalońskiego klubu. Dodatkowych pięć mln euro Borussia będzie musiała zapłacić w specjalnie zapisanych klauzulach.

Po 11 kolejkach Bundesligi klub z Dortmundu ma na koncie 27 punktów i prowadzi w tabeli z przewagą czterech punktów nad Borussią Moenchengladbach.

Więcej o: