Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Kicker": Bayern Monachium zmieni taktykę

Niko Kovac, szkoleniowiec mistrzów Niemiec, planuje zmienić taktykę. Według nowej wizji Chorwata Robert Lewandowski przestanie być jedynym napastnikiem w pierwszym składzie.

Kilka dni temu "Bild" poinformował, że latem drużynę Bayernu czeka kadrowa rewolucja. Ale jak się okazuje poważne zmiany zostaną wprowadzone także już teraz, bo Bawarczycy wciąż nie mogą wyjść z kryzysu. Drużyna przegrała już trzy mecze w lidze i zajmuje dopiero piątą lokatę w tabeli, tracąc siedem punktów do Borussii Dortmund. 

Niko Kovac od początku sezonu sprawdza różne koncepcje taktyczne. Testował już co najmniej trzy ustawienia, m.in: 1-4-2-3-1, 1-4-1-4-1 oraz 1-4-3-3. Według "Kickera", Chorwat chce teraz postawić na 1-3-5-2. To oznacza, że zmieni się rola boiskowa Lewandowskiego. Polak nadal będzie wysuniętym napastnikiem, ale już nie jedynym. W ataku partnerować będzie mu Thomas Mueller lub Sandro Wagner. 

Kovac myśli też o tym, by Javi Martínez grał częściej na pozycji jednego z trzech stoperów, a nie defensywnego pomocnika. Hiszpan w przeszłości często grał na środku obrony, więc nie powinno to stanowić dla niego problemu.

***

Wiemy, ile zarabia Robert Lewandowski. Niemieckie media ujawniły listę

Niemiecki portal vermoegenmagazin.de ujawnił zarobki piłkarzy Bayernu Monachium. Pierwsze miejsce na liście najlepiej zarabiających zawodników mistrzów Niemiec zajął Robert Lewandowski. Czytaj więcej.

Absurd. Bayern Monachium nie zgadza się ze swoim miejscem w tabeli

- Według mnie jesteśmy drudzy! - powiedział Uli Hoeness na konferencji prasowej. Prezes Bayernu Monachium nie zgadza się z miejscem swojego zespołu w tabeli. Czytaj więcej

Prezes Bayernu krytykuje decyzję Kovaca - Czytaj więcej