Bundesliga. Wygrana Bayernu, remis Borussii. Asysta Roberta Lewandowskiego

Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z FSV Mainz 2:1, a Borussia Dortmund zremisowała u siebie z Herthą Berlin w najciekawszych meczach 9. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Grający na wyjeździe z Mainz Bayern prowadzenie objął w 39. minucie, kiedy podanie Joshuy Kimmicha na gola zamienił Leon Goretzka. Tuż po przerwie gospodarze doprowadzili do wyrównania za sprawą Jeana-Paula Boetiusa. Monachijczycy zwycięstwo zapewnili sobie w 62. minucie, kiedy bramkę zdobył Thiago Alcantara. Asystę przy tym golu zapisał Robert Lewandowski.

W drugim interesującym meczu tej kolejki Borussia Dortmund zremisowała Herthą Berlin. Gospodarze objęli prowadzenie w 27. minucie dzięki golowi Jadona Sancho. Tuż przed przerwą do remisu doprowadził Salomon Kalou, a w 61. minucie drugą bramkę Sancho. Berlińczycy remis uratowali w doliczonym czasie gry dzięki rzutowi karnemu, który wykorzystał Kalou.

Po dziewięciu kolejkach Bundesligi w tabeli prowadzi Borussia Dortmund, która zgromadziła 21 punktów i o dwa "oczka" wyprzedza Bayern. W następnej kolejce liderzy zagrają na wyjeździe z VfL Wolfsburg, a monachijczycy podejmą Freiburg.