Bayern Monachium. Arjen Robben rzucał koszulką. Niko Kovac nieobecny na wielu treningach

Arjen Robben rzucał koszulką na treningu, a Niko Kovac był nieobecny na kilku treningach w przerwie na mecze reprezentacji - informuje "Sport Bild". Przypomina też, że trener Bayernu został wygwizdany przez kibiców podczas meczu koszykówki

W sobotę Bayern Monachium zmierzy się z VfL Wolfsburg w pierwszym meczu po przerwie na spotkania reprezentacji. Ten mecz ma pokazać, czy Bayern wychodzi trwającego od kilku tygodni kryzysu. Bayern nie wygrał już od czterech meczów, coraz więcej jest głosów kwestionujących gotowość trenera Niko Kovaca do prowadzenia tak wielkiego klubu. A konflikty nie skończyły się nawet podczas przerwy na terminy FIFA, gdy cała grupa kadrowiczów rozjechała się na zgrupowania. "SportBild" w najnowszym numerze opisuje napięcia między Arjenem Robbenem a Niko Kovacem podczas treningów w przerwie reprezentacyjnej.

Już podczas treningu 10 października zdenerwowany Robben zrzucił swój znacznik i pierwszy poszedł do szatni. Gdy następnego dnia po przegranej grze treningowej Robben znów się zbuntował, Niko Kovac wziął go na bok na rozmowę. Ale po powrocie do zajęć problemy się nie skończyły. Zirytowany Robben znów zdjął znacznik, a gdy sztab szkoleniowy zaczął go uspokajać, przyłożył palec do ust. Kovac odwołał zaplanowany tego dnia popołudniowy trening.

"SportBild" zwraca też uwagę, że Kovaca nie było na niektórych treningach przeprowadzanych podczas przerwy na mecze reprezentacji. I przypomina incydent do którego doszło wieczorem 11 października, czyli w dniu drugiej scysji z Robbenem. Kovac wybrał się wówczas z Ulim Hoenessem na mecz Euroligi Bayernu Monachium z Anadolu Efes Stambuł (71:90). Gdy spiker wyczytał jego imię i nazwisko, kibice zaczęli na niego gwizdać.

Kovac nadal ma - przynajmniej oficjalnie - wsparcie szefów. A przed nim bardzo trudny czas. Bayern zaczyna maraton meczów: aż siedem w 21 dni. To właśnie w tygodniach z meczami co trzy dni przyszło załamanie formy Bayernu. Mistrzowie Niemiec są obecnie na dopiero szóstym miejscu w Bundeslidze.

Niko Kovac coraz bardziej zagrożony? Piłkarzom nie odpowiadają treningi na rowerze

Bayern Monachium szuka wzmocnień. Franck Ribery i Arjen Robben potrzebują następców