Hertha - Bayern. Robert Lewandowski zawiódł. Surowe oceny Polaka

W piątek Hertha pokonała sensacyjnie w Berlinie Bayern Monachium 2:0. Robert Lewandowski, który nie potrafił pomóc swojej drużynie, został bardzo surowo oceniony przez niemiecką prasę.

Lewandowski strzelał na bramkę Thomasa Krafta trzy razy, ale tylko raz trafił w jej światło. Z celnością podań także bywało różnie - napastnik zanotował 72 procent skuteczności podań.

Polakowi nie można było odmówić waleczności. Biegał, szarpał, jednak niewiele z tego wynikało. "Bild" występ Lewandowskiego w skali od 1-6, gdzie nota "1" to klasa światowa, a "6" nieporozumienie, ocenił na piątkę. W tej samej skali podobną notę atakującemu wystawił "Abendzeitung Muenchen". - Grał za wolno, raził nieporadnością - czytamy w dzienniku.

Dzięki wygranej Hertha zrównała się punktami z Bayernem (obie ekipy mają 13 pkt). Pozostałe mecze 6. kolejki Bundesligi odbędą się w sobotę i niedzielę. Wyprzedzić Bawarczyków, którzy póki co są jeszcze liderem, mogą po tej serii gier zarówno Borussia Dortmund (gra na wyjeździe z Leverkusen), jak i Werder Brema (wyjazdowa potyczka z VfB Stuttgart).

Więcej o: