Bundesliga. Bayern Monachium pokonany! Hertha Berlin wygrała dwoma golami!

Bayern Monachium
0
0
0
Bramki: Ibisevic (24.), Duda (45.) Bramki: Składy: Kraft - Lazaro, Stark, Rekik, Mittelstädt - Skjelbred, Maier - Kalou (73. Leckie), Duda, Dilrosun (90.) Jastrzembski) - Ibišević (C) (55. Selke).
Bramki: Składy: Neuer (C) - Kimmich, Süle, Boateng, Alaba - James Rodríguez (73. Wagner), Alcántara, Sanches (60. Gnabry) - Robben (54. Mueller), Lewandowski, Ribéry
Sensacja! Bayern poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie. W piątek Hertha wygrała w Berlinie 2:0. Robert Lewandowski zanotował słaby występ.

W 23. minucie 34-letni Vedad Ibisević, kapitan Herthy, pokonał Manuela Neuera z rzutu karnego. Kiedy wydawało się, że w pierwszej połowie nie padnie już żadna bramka, to Ondrej Duda, były zawodnik Legii Warszawa, huknął z bliskiej odległości tuż pod poprzeczkę i było 2:0.

W drugiej połowie przeważał Bayern, ale choć nieustannie atakował, to bramki nie zdobył. Robert Lewandowski dwoił się i troił, biegał niemal po całym boisku, ale nic nie wskórał.

Lewandowski w piątkowym meczuLewandowski w piątkowym meczu Whoscored.com

Lewandowski strzelał na bramkę Thomasa Krafta trzy razy, ale zanotował tylko jedno celne uderzenie. Podawał też niezbyt celnie, bo zanotował 72 procent skuteczności podań.

Hertha dzięki wygranej ma już 13 punktów, czyli tyle samo co Bayern, który jest liderem tabeli.