Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ronaldo o Robercie Lewandowskim: Poradziłby sobie w każdym klubie na świecie

W Bayernie Monachium, w Realu Madryt i w każdym klubie na świecie - Robert Lewandowski poradziłby sobie wszędzie. Tak przynajmniej uważa były reprezentant Brazylii, który na temat polskiego napastnika wypowiedział się na łamach wtorkowego wydania "Przeglądu Sportowego".

- Myślę, że Lewandowski jest wystarczająco dobry, żeby sprawdzić się w każdym klubie świata. Gra już zresztą w czołowym, Bayernie Monachium. Byłby wzmocnieniem każdej drużyny, nawet najmocniejszej - powiedział Ronaldo Luis Nazario de Lima w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", pytany o to, czy polski napastnik poradziłby sobie w Realu Madryt.

>> Liga Mistrzów w Sport.pl. Polaków mało w Lidze Mistrzów, ale za to ważni jak nigdy

Przypomnijmy, że latem światowe media informowały o możliwym transferze kapitana reprezentacji Polski do madryckiego zespołu. Sam zawodnik również nie krył chęci zmiany otoczenia, kilkukrotnie prosząc o rozmowy z władzami i trenerami Bayernu Monachium. Ostatecznie mistrzowie Niemiec nie zgodzili się na sprzedaż swojego najlepszego strzelca, podkreślając, że ma on wciąż ważny kontrakt, który obowiązuje do 2021 roku.

>> Robert Lewandowski i kadra Niemiec? "Szkoda, że nie może"

Lewandowski w obecnym sezonie rozegrał w barwach Bayernu pięć spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił sześć goli i zaliczył jedną asyste.