Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Karl-Heinz Rummenigge: Bayern Monachium ma pieniądze na mega transfer

- W tym roku zarobiliśmy dobre pieniądze, mamy też rezerwę w budżecie, by dokonać wielkiego transferu, jeśli będzie to konieczne. W przyszłość patrzymy ze spokojem - powiedział Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu Monachium.

Latem Bayern zmienił trenera. Juppa Heynckesa zastąpił Niko Kovac, do Monachium przeszedł Leon Goretzka na zasadzie wolnego transferu, Renato Sanches i Serge Gnabry wrócili z wypożyczeń. Z kolei z klubu odeszli Arturo Vidal, Juan Bernat i Sebastian Rudy, więc trener Kovac ma jedną z najmniejszych kadr w Bundeslidze.

Rummenigge w rozmowie Bayern TV powiedział, że monachijski klub obrał inną taktykę niż rywale z Europy. - Kupowanie tylko dla poklasku publiczności mija się z celem. To są horrendalne kwoty prowizji i pensji - stwierdził.

- W tym roku zarobiliśmy dobre pieniądze, mamy też rezerwę w budżecie, by dokonać wielkiego transferu, jeśli będzie to konieczne. W przyszłość patrzymy ze spokojem- dodał Rummennige.

Bayern wygrał Bundesligę sześć razy z rzędu, w tym sezonie po dwóch kolejkach też jest liderem. Główni rywale - Borussia, Bayer, Schalke i Hoffenheim - już stracili punkty. - To nie będzie spacerek, ale jesteśmy faworytami. Mamy dobry zespół, współpraca z trenerem się układa. Czekamy na rywalizację. Bez wątpienia mamy przewagę nad rywalami ze względu na nasze sportowe sukcesy i czerpiemy z tego korzyści. Ale musimy mądrze gospodarować pieniędzmi - mówił Rummennige.

1,5 miliarda złotych trafi do polskiej piłki?

John Terry nie zagra w Spartaku Moskwa