Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. "Bild": Łukasz Piszczek znowu wyróżniony

Lucien Favre, szkoleniowiec Borussii Dortmund, powołał nową radę drużyny. Jej członkiem pozostanie Łukasz Piszczek. Oprócz Polaka w znajdą się także: Marco Reus, Marcel Schmelzer, Julian Weigl i Thomas Delaney - informuje niemiecki "Bild".

W zeszłym sezonie w radzie drużyny nie było Weigla i Delaneya. Ich miejsca zajmowali:  Nuri Sahin i Roman Weidenfeller. Ale latem Turek został piłkarzem Werderu Brema, a  wieloletni bramkarz BVB zakończył karierę.

Piszczek, Schmelzer i Reus to piłkarze z najdłuższym stażem w drużynie. Polak występuje w Borussii od ośmiu lat, lewy obrońca od dziesięciu, a skrzydłowy od sześciu. 23-letni Weigl trafił do BVB zaledwie trzy lata temu, ale ma i tak znacznie dłuższy staż w zespole niż Delaney, który dopiero w lipcu zameldował się w Dortmundzie. Wraz z Duńczykiem do drużyny trafił trener Favre.

Rada drużyny odpowiada za lepszą komunikację pomiędzy zespołem a trenerem. To jej członkowie mają być także "głosem w szatni" podczas negocjacji z zarządem. 

Po dwóch kolejkach Bundesligi Borussia ma cztery punkty i zajmuje czwarte miejsce w lidze. Liderem jest Bayern Monachium.

Więcej o: