Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Stefan Kiessling w dziewiątej lidze niemieckiej

Stefan Kiessling zadebiutował w dziewiątej lidze, a jego grę oglądało 500 kibiców. Były król strzelców Bundesligi profesjonalną karierę zakończył, ale wrócił do gry na amatorskim poziomie.

Stafan Kiessling ma 34 lata, ale profesjonalną karierę zakończył  po ostatnim sezonie w Bayerze Leverkusen z powodu problemów zdrowotnych. W klubie nadal pracuje, ale teraz za biurkiem. Głód piłki w nim jednak pozostał. I dał się namówić do gry w barwach FV Schelklingen-Hausen na dziewiątym poziomie rozgrywkowym w Niemczech.

- Było o wiele trudniej niż mogło się wydawać - powiedział po swoim debiutanckim meczu w ostatni weekend. Pojawienie się byłego króla strzelców Bundesligi (w sezonie 2012/2013 strzelił 25 goli) w rozgrywkach dla amatorów przyciągnął aż 500 kibiców, choć Kiessling nalegał, by jego debiutu nie reklamować. Pocztą pantoflową wieść się jednak rozniosła i wielu fanów chciało zobaczyć go w grze. W końcu nie często zdarza się, by piłkarz, który strzelił blisko 150 goli w Bundeslidze, grał na takim poziomie.

Drużyna Kiesslinga przegrała mecz z Schelklingen/Alb aż 1:5, a on bramki nie zdobył. W tym roku ma wystąpić jeszcze w dwóch meczach. O ile czas pozwoli.

Więcej o: