Kingsley Coman poważnie kontuzjowany. Długa przerwa piłkarza Bayernu Monachium

Co najmniej kilka tygodni potrwa przerwa Kingsleya Comana od treningów. Piłkarz Bayernu Monachium doznał poważnego urazu w trakcie ligowej potyczki z Hoffenheim (3:1).

Coman urazu nabawił się w końcówce pierwszej połowy po starciu z obrońcą rywali Nico Schulzem. Pomocnik Bawarczyków ze łzami w oczach opuścił boisko.

Jak poinformował klub, Francuzowi odnowił się uraz więzozrostu piszczelowo-strzałkowego, z powodu którego piłkarz był operowany w lutym tego roku. Kontuzjowana kostka ponownie wymaga interwencji chirurgicznej, a Coman poza boiskiem spędzi około dwóch miesięcy. Poprzednio dojście do pełnej sprawności zajęło mu blisko osiem tygodni.

Wsparcie koledze z boiska okazał na pośrednictwem mediów społecznościowych m.in. Robert Lewandowski. - Wrócisz silniejszy. Czekamy na ciebie, Kingsley - napisał na twitterze napastnik.

Bayern i bez pomocy Francuza pokonał w piątek Hoffenheim w meczu inaugurującym nowym sezon Bundesligi. Mistrzowie Niemiec wygrali 3:1, a jedną z bramek zdobył Lewandowski.

Kolejne ligowe spotkanie Bawarczycy rozegrają 1 września. Zmierzą się wtedy na wyjeździe z VfB Stuttgart.