Bundesliga. Robert Lewandowski stracił na wartości

Polski napastnik stracił na wartości, ale 85 mln euro - na jakie wycenia go fachowy portal transfermarkt.de - i tak robi wrażenie. Żaden piłkarz Bundesligi nie jest wart więcej.

Pod koniec sierpnia portal transfermarkt.de zaktualizował wyceny piłkarzy. W kwietniu (poprzednia aktualizacja) wartość Roberta Lewandowskiego wynosiła 90 mln euro. Polak zawiódł jednak w kluczowych meczach Ligi Mistrzów i nie spisał się zbyt dobrze podczas mistrzostw świata, co znalazło odzwierciedlenie w jego wycenie.

Drugim najbardziej wartościowym zawodnikiem ligi niemieckiej jest James, klubowy kolega Polaka. Kto jest na kolejnych lokatach? Mats Hummels i Thiago Alcantara  (obaj Bayern) oraz Timo Werner z RB Lipsk. Wszyscy zostali wycenieni na 60 mln euro.

Fakt, że wśród pięciu najcenniejszych zawodników ligi aż czterech jest z drużyny mistrza Niemiec ma odzwierciedlenie także w wartości klubów. 

Zdecydowanie najdroższych piłkarzy ma Bayern (854,65 mln euro). Druga jest Borussia Dortmund, która została wyceniona na 401,80 mln euro. Trzecią lokatę zajmuje Bayer Leverkusen (389 mln).

A jak wygląda sytuacja Lewandowskiego w Bayernie?

Koniec spekulacji o bliskim transferze Lewandowskiego. - Już nie tracę czasu na myślenie o innym klubie, sercem jestem znowu w Bayernie. Po rozmowie z trenerem Niko Kovacem zmieniłem podejście - mówi Polak w wywiadzie dla "SportBild".

I dodaje: - – Miałem oferty z innych klubów i rozważałem je, bo wiosną nie czułem się już w Monachium chciany. Ale przekonałem się, że jest inaczej, że ludziom na mnie zależy – wyjaśnia Polak.

***

"Robert Lewandowski i Bayern są jak mąż i żona. Wytrwają ze sobą do końca". Nowy sezon w Sport.pl

Bundesliga. Bayern Monachium szuka następców Francka Ribery'ego i Arjena Robbena

Więcej o: