Bundesliga. Kimmich: Lewandowski nie może strzelać goli bez naszej pomocy

Joshua Kimmich odniósł się go głośnego wywiadu Roberta Lewandowskiego i ostrzegł Polaka, że ten nie może strzelać goli bez pomocy kolegów.

- Od dawna nie rozmawiałem z dziennikarzami o Bayernie, bo to co się działo pod koniec sezonu, nie było w porządku. Czułem się tak, jakby nikt mnie nie bronił. Ani nikt publicznie, ani nikt z Bayernu. Wszyscy mnie atakowali, a klub nie dał mi wsparcia. Nie strzeliłem goli w dwóch, trzech ważnych meczach i nagle: wszyscy na Lewandowskiego! Nikogo wtedy za sobą nie zobaczyłem. Również żadnego z moich szefów z Bayernu – mówi Polak o półfinałach Ligi Mistrzów z Realem, po których wytykano mu, że znika w ważnych meczach i jednak nie jest piłkarzem tak dobrym, jak sam uważa.

- Jestem już w Niemczech tak długo, w Bayernie cztery lata, a wyglądało to tak, jakbym nic w tym klubie jeszcze nie zrobił i nie miał tu żadnego kredytu zaufania. Gdy idzie dobrze, wszyscy uznają to za oczywistość. Gdy idzie źle, Lewandowski jest winny. Można mi zarzucić, że nie trafiałem do bramki, ale nigdy nie brakowało mi zaangażowania – mówi Polak, który w poprzednim sezonie po raz drugi w barwach Bayernu był królem strzelców Bundesligi. Lewandowski przypomina, że gdy Bayern go potrzebował wiosną w Lidze Mistrzów, grał w ostatnich latach nawet z kontuzjami.
Więcej o głośnym wywiadzie Polaka przeczytasz TU.

Rozmowa Lewandowskiego nie przeszła bez echa. Wywiad skomentował Joshua Kimmich, jego klubowy kolega.

- Jestem przekonany, że Roberta ma świadomość tego, jak jest dla nas ważny. To napastnik, o którym wiesz, że niemal na pewno strzeli 30 goli w sezonie. Choć w zeszłym strzelił tylko 29 - zażartował Kimmich. I dodał: -  Ale z drugiej strony Robert musi zdać sobie sprawę, że bez pomocy kolegów nie jest w stanie sam strzelać tych goli. Musi pamiętać, że jesteśmy drużyną i my też liczymy na jego wsparcie. To działa w dwie strony - powiedział Kimmich cytowany przez portal Goal.com.

Bayern zaczyna sezon Bundesligi w piątek o 20.30 meczem z Hoffenheim.
***

"Robert Lewandowski i Bayern są jak mąż i żona. Wytrwają ze sobą do końca". Nowy sezon w Sport.pl

Bundesliga. Bayern Monachium szuka następców Francka Ribery'ego i Arjena Robbena

Więcej o: