Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Niko Kovac przewiduje problemy w Bayernie Monachium. " Będą tarcia w zespole"

Trener Niko Kovac wprowadził dużą dyscyplinę w drużynie Bayernu Monachium. Szkoleniowiec sam przyznał, że może to spowodować konflikty w szatni. - Będą tarcia w zespole. Zdarzy się, że trener i zawodnik nie będą się zgadzać. Przewiduję osobiste kłopoty. - mówi niemieckim mediom.

Niko Kovac przejął przed sezonem 2018/2019, 46-letni trener już wprowadził sporo zmian w drużynie. Piłkarze mają na przykład zakaz używania telefonów komórkowych w czasie posiłków, a dodatkowo trener stwierdził, że nie będzie bał się wyrażać własnych myśli, i to nawet wtedy, gdy będą one sprzeczne z tymi prezentowanymi przez władze klubu. 

- Jestem przekonany, że Uli Hoeness i Karl-Heinz Rummenigge chcieli mieć w klubie szkoleniowca pewnego siebie, a nie "gościa" przytakującego im w każdym temacie. Zawsze przedstawię swoją opinię - mówi w rozmowie z "Süddeutsche Zeitung".

Kovas stwierdził również, że w najbliższych miesiącach może dojść do kilku konfliktów w szatni.  - Będą tarcia w zespole. Może się zdarzyć, że trener i zawodnik nie będą się zgadzać. Przewiduję  kłopoty, kiedy przyjdzie tłumaczyć mi takim piłkarzom, jak Franck Ribery czy Arjen Robben, dlaczego znów muszą usiąść na ławce rezerwowych - przyznał szkoleniowiec Bawarczyków.

Jednocześnie 46-latek podkreślił, że jest zafascynowany postawą na treningach Holendra i Francuza. Jego zdaniem młodzi zawodnicy mogą się od nich wiele nauczyć. 

Barcelona - Alaves. Spokojna wygrana Barcelony, Messi z golem nr 6000

Polacy z Napoli zaczynają sezon od zwycięstwa. Gol Arkadiusza Milka