Lewandowski strzelił w Pucharze Niemiec. Bayern blisko kompromitacji z czwartoligowcem

Bayern Monachium pokonał czwartoligowe Drochtersen/Assel (1:0) w pierwszej rundzie Pucharu Niemiec. Bramkę dla mistrzów Niemiec strzelił w 80. minucie Robert Lewandowski, a Bayern uniknął kompromitacji z półamatorskim zespołem.

Bayern Monachium miał ogromne problemy z czwartoligowcem. Gracze Niko Kovaca od początku narzucili swój styl gry, ale nie byli w stanie złamać niesamowicie dobrze grającej obrony czwartoligowca.

SV Drochtersen/Assen broniło się w 10 zawodników i często  cała drużyną wchodziło w swoje pole karne. Bayern miał ogromną przewagę w posiadaniu piłki, które dochodziło nawet do 85 procent.

Bayern miał jednak wielkie problemy w ataku pozycyjnym i nie był w stanie stworzyć klarownych sytuacji. Po pierwszych 60. minutach gracze Bayernu mieli aż 18 strzałów, ale tylko dwa celne.

To, co najważniejsze działo się od 78. minuty meczu. Najpierw gola strzelił Thomas Mueller, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Chwilę potem było już jednak 1:0, bo gola strzelił Robert Lewandowski, który w swoim stylu dołożył nogę do piłki, a Bayern uniknął kompromitacji i awansował do kolejnej rundy.