Superpuchar Niemiec. Bayern Monachium rozgromił Eintracht Frankfurt. Robert Lewandowski strzelił trzy gole [wideo]

Bayern Monachium rozbił Eintracht Frankfurt 5:0 w meczu o Superpuchar Niemiec. Trzy gole dla mistrzów kraju strzelił Robert Lewandowski. Polak został bohaterem spotkania.

Kapitan reprezentacji Polski rozpoczął strzelanie w 21. minucie, wykorzystując bardzo dobre dogranie Joshuy Kimmicha. Kapitan reprezentacji Polski dał prowadzenie monachijczykom precyzyjnym strzałem głową.

Pięć minut później było już 2:0, bo 29-latek ponownie wpisał się na listę strzelców, także po strzale głową. Tym razem asystę zanotował Arjen Robben, który popisał się dokładnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego.

Trzeciego gola Lewandowski strzelił w 54. minucie. Polak otrzymał bardzo dobre podanie od Thomasa Mullera i w doskonałej sytuacji nie dał szans bramkarzowi przeciwnika. To dziewiąty hat-trick naszego napastnika w barwach bawarskiego klubu.

Czwartą bramkę dla Bayernu zdobył Kingsley Coman. Francuz wbił piłkę do siatki z bliska, po podaniu Davida Alaby z lewej strony i złej interwencji bramkarza Eintrachtu. Wynik spotkania w 85. minucie ustalił Thiago Alcantara. Hiszpan pokonał Frederika Ronnowa płaskim strzałem z pola karnego po asyście Comana.

W 89. minucie na 6:0 mógł podwyższyć Sandro Wagner, ale niemiecki napastnik zmarnował doskonałą sytuację, nie trafiając na pustą bramkę.

To siódma wygrana Bayernu w meczu o Superpuchar Niemiec, co jest krajowym rekordem. Mistrzów kraju czeka teraz mecz w Pucharze Niemiec. W sobotę o 15.30 drużyna Niko Kovaca zagra na wyjeździe z SV Drochtersen/Assel. W piątek, 24 sierpnia o godz. 20.30, Bayern rozpocznie rozgrywki 1. Bundesligi. Ich rywalem na Allianz Arenie będzie Hoffenheim.

Więcej o występie Roberta Lewandowskiego:

>> Robert Lewandowski strzelił hat-tricka, a Zbigniew Boniek skomentował jego wyczyn. "Teraz się zacznie okres wazeliniarstwa"