Superpuchar Niemiec. Bayern Monachium rozbił Eintracht Frankfurt. Trzy gole Roberta Lewandowskiego!

Bayern Monachium rozbił Eintracht Frankfurt 5:0 w meczu o Superpuchar Niemiec. Trzy gole dla mistrzów kraju strzelił Robert Lewandowski.

Kapitan reprezentacji Polski swoje show rozpoczął w 21. minucie. Z prawej strony w pole karne dośrodkował Joshua Kimmich, a Lewandowski precyzyjnym strzałem głową dał prowadzenie Bayernowi.

Pięć minut później było już 2:0, a 29-letni napastnik zdobył drugą bramkę głową. Tym razem asystę zanotował Arjen Robben, który popisał się dokładnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego.

Trzeciego gola Lewandowski strzelił w 54. minucie. Polak otrzymał bardzo dobre podanie od Thomasa Mullera i w doskonałej sytuacji nie dał szans bramkarzowi przeciwnika. To dziewiąty hat-trick naszego napastnika w barwach bawarskiego klubu.

Lewandowski został bohaterem, a co najważniejsze, nie dał się też sprowokować przeciwnikom. A konkretniej jednemu - Davidowi Abrahamowi. Kapitan Eintrachtu przez całe spotkanie szukał zaczepki, co najmniej trzykrotnie chamsko faulował Polaka. Przy pierwszych dwóch sytuacjach Lewandowski natychmiastowo odpowiadał bramką, przy trzeciej został zmieniony przez Sandro Wagnera. Chociaż Abraham zachowywał się poniżej jakiejkolwiek krytyki, to w meczu obejrzał jedynie żółtą kartkę.

Czwartą bramkę dla Bayernu zdobył Kingsley Coman. Francuz wbił piłkę do siatki z bliska, po podaniu Davida Alaby z lewej strony i złej interwencji bramkarza Eintrachtu. Wynik spotkania w 85. minucie ustalił Thiago Alcantara. Hiszpan pokonał Frederika Ronnowa płaskim strzałem z pola karnego po asyście Comana.

To siódma wygrana Bayernu w meczu o Superpuchar Niemiec, co jest krajowym rekordem. Mistrzów kraju czeka teraz mecz w Pucharze Niemiec. W sobotę o 15.30 drużyna Niko Kovaca zagra na wyjeździe z SV Drochtersen/Assel. W piątek, 24 sierpnia o godz. 20.30, Bayern rozpocznie rozgrywki 1. Bundesligi. Ich rywalem na Allianz Arenie będzie Hoffenheim.

Premier League. Manchester City pokonał Arsenal w hicie. Fabiański wpuścił cztery gole, Bednarek nie wstał z ławki

Ekstraklasa. Lech rozbił Zagłębie Sosnowiec, Jagiellonia pokonała Zagłębie Lubin