Axel Witsel wraca do Europy. Borussia Dortmund ogłosiła transfer

Axel Witsel został nowym piłkarzem Borussii Dortmund. Belg podpisał kontrakt do czerwca 2022 roku. W ostatnim czasie Witsel występował w chińskim Tianjin Quanjian.

Borussia Dortmund ogłosiła, że Axel Witsel został jej nowym piłkarzem. Grajacy do tej pory w Tianjin Quanjian Witsel wraca do Europy po blisko dwuletniej grze w Chinach. Belg był w kręgu zainteresowań BVB już od kilku miesięcy, ale włodarze klubu obawiali się o jego formę. Piłkarz świetnie wypadł jednak na mistrzostwach świata w Rosji, dlatego klub z Bundesligi zdecydował się na transfer.

Niemiecki "Bild" donosi, że Borussia zapłaciła za Witsela około 20 milionów euro. 

29-letni pomocnik był podstawowym piłkarzem reprezentacji Belgii na mistrzostwach świata. Piłkarz był ważnym ogniwem reprezentacji Roberto Martineza, która na mundialu zdobyła brązowy medal, a Witsel zagrał sześć meczów

Polskim kibicom Axel Witsel może kojarzyć się z makabrycznym faulem na Marcinie Wasilewskim, który spowodował otwarte złamanie nogi u polskiego obrońcy. Wydarzenie miało miejsce w 2009 roku, a Witsel był wówczas piłkarzem Standardu Liege. 

Liga Europy. Legia, Lech i Jagiellonia poznały potencjalnych rywali w IV rundzie kwalifikacji. Z kim mogą zagrać polskie drużyny?

Real Madryt pobije transferowy rekord? 224 mln euro za Hazarda

Rafał Kurzawa podpisze kontrakt z Amiens

Więcej o: