Cezary Kucharski skomentował zakończenie współpracy z Robertem Lewandowskim

Czy jestem rozczarowany zakończeniem współpracy z Lewandowskim? Mam w sobie inne uczucia. Na przykład wdzięczności, że Robert kiedyś mi zaufał. Albo ulgi, że nie muszę już w tym wszystkim uczestniczyć - powiedział Cezary Kucharski, były agent Roberta Lewandowskiego, w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl.

Kucharski prowadził karierę Lewandowskiego niemal od samego początku. I to on wytransferował piłkarza ze Znicza Pruszków do Lecha Poznań. Następnie załatwił mu kontrakt w Borussii Dortmund i w Bayernie Monachium. Kilka miesięcy temu jednak ich współpraca się zakończyła. Nowym menadżerem kapitana reprezentacji Polski został Pini Zahavi.

- Współpracę zakończyliśmy dwa miesiące po podpisaniu najwyższego kontraktu w historii polskiego sportu. Czy czuję rozczarowanie? Mam w sobie inne uczucia. Na przykład wdzięczności, że Robert kiedyś mi zaufał. Albo ulgi, że nie muszę już w tym wszystkim uczestniczyć. Cieszę się, że dobrze wykonałem swoje zadanie, że moje myśli, czas i energia, które poświęciłem na pokierowanie karierą Roberta, zostały dobrze spożytkowane. Mam grupę kolegów, z którymi od kilku lat gram w piłkę i kiedy ostatnio po meczu poszliśmy na piwo powiedzieli mi, że jestem dużo spokojniejszy niż kiedyś. Też zauważam w sobie przemianę. Nie muszę teraz żyć emocjami, które towarzyszyły mojej współpracy z Robertem. Wiedziałem, że wcześniej czy później się rozstaniemy, bo jestem dojrzałym facetem. Jak masz 46 lat, to widzisz więcej niż 25-latek. Znam polskich piłkarzy, ich mentalność, dostrzegam sygnały i rozumiem pewne sprawy bez słów. Wiem, kiedy ktoś mnie oszukuje, kiedy ktoś mówi mi prawdę. Doszliśmy z Robertem do takiego momentu, kiedy po prostu nasze drogi się rozeszły - powiedział Kucharski w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl.

I dodał: - Mam poczucie dobrze wykonanej pracy, nie boję się tego mówić. Znam swoją wartość i wiem, ile czasu poświęciłem Lewandowskiemu, co zrobiłem i do jakiego momentu go doprowadziłem. (...)

Kucharski został także spytany przez Michała Kołodziejczyka, czy Lewandowski jest na fali wznoszącej czy opadającej? - Bez wątpienia jest na fali na niespokojnym morzu. Z własnego wyboru. Jak jej nie opanuje, to będzie trend spadkowy, którego już nie odwróci - zakończył Kucharski.

Lewandowski ma ważny kontrakt z Bayernem Monachium do czerwca 2021 roku.

Real Madryt i Manchester United zainteresowane Lewandowskim. Na Polaka czekają gigantyczne zarobki

International Champions Cup. Bayern Monachium - Manchester City 2:3. Robert Lewandowski na wakacjach, a Bayern przegrał kolejny mecz

Więcej o: