Robert Lewandowski chce odejść z Bayernu Monachium. Polak chce podjąć ostatnią próbę rozmowy

Robert Lewandowski wciąż nie porzucił myśli o opuszczenia Bayernu Monachium. Zdaniem zagranicznych mediów polski napastnik, który czeka na powrót zespołu z tournee w Stanach Zjednoczonch, zamierza podjąć ostatnią próbę rozmowy na temat odejścia, tym razem z trenerem Niko Kovacem.

Saga transferowa związana z Lewandowski trwa już kilka miesięcy. Polski napastnik od dawna próbuje otrzymać zgodę władz Bayernu na transfer. Jego marzeniem jest przejście do Realu Madryt, ale wiadomo, że w grę wchodzą także przenosiny do innych zespołów. Jego sprowadzeniem interesowały się m.in. Paris Saint-Germain, Chelsea czy Manchester United.

Kapitan reprezentacji Polski swojego zdania nie zmienił nawet po tym, jak prezydent Bawarczyków, Uli Hoeness, publicznie stwierdził, że zgody na sprzedaż najlepszego strzelca swojego klubu nie wyda. Nadzieję na to, że Lewandowski pozostanie w Bayernie, na oficjalnej prezentacji zespołu wyraził także Niko Kovac.

Niemiecka stacja "Sky Sports" informuje jednak, że mimo wszystko Lewandowski podejmie ostatnią próbę i kolejny raz poprosi o zgodę na transfer. W tym celu Polak zamierza spotkać się ze szkoleniowcem mistrzów Niemiec, i porozmawiać z nim o swojej przyszłości. Przyszłości w innym kraju.

Lewandowski musi jednak trochę poczekać, bo monachijczycy aktualnie przebywają w Stanach Zjednoczonych, gdzie biorą udział w towarzyskim turnieju International Champions Cup. Za nimi jedno spotkanie - na stadionie w Filadelfii przegrali z Juventusem 0:2. 29-latka w USA nie ma, bo trenuje indywidualnie wraz z innymi zawodnikami, którzy brali udział w mundialu.

***

>> Piotr Zieliński doznał kontuzji przez Arkadiusza Milika

>> Grzegorz Krychowiak nie wystąpi w pierwszych meczach sezonu

>> Aleksandr Gołowin piłkarzem AS Monaco

>> Besnik Hasi, był trener Legii Warszawa, znalazł nowy klub!

>> Łukasz Teodorczyk niechciany w Anderlechcie. Polak musi szukać nowego klubu

Więcej o: